Tenisový kurt s nejkratší sítí na světě | zdroj: www.designboom.com


Tenis se dá hrát i v bytě. Ztřeštěný Francouz to dokázal

Pro 34letého francouzského umělce Benedetta Bufalina je umění hřištěm pro kreativní výměnu. Jeho poslední umělecký kousek to doslova potvrzuje. Umělec udělal ze dvou pokojů bývalého bytu tenisový kurt s umělou trávou, bílými čárami a sítí a vybídl návštěvníky, aby se chopili rakety a zapojili se do hry.

user-avatar

Jan Kyzlink

29. 10. 2014 | 09:36

Koberec, čáry a síť a máte tenisový kurt v bytě.

V umělecké galerii Interface Gallery v Dijonu to teď duní tenisovými míčky, odrážejícími se od podlahy. Právě sem totiž Bufalino instaloval svůj nekonvenční tenisový kurt. K proměně bývalého bytu, který si dosud zachoval řadu domáckých prvků, jako například radiátory, krb, římsu nebo ozdobné lišty, stačilo Benedettovi opravdu málo. Na ploše dvou pokojů natáhl koberec imitující trávník s bíle vyznačenými čárami. Každý pokoj je tak půlkou hřiště a mezi nimi je natažená síť. Tu umělec umístil do rámu dveří, takže na rozdíl od tradičního kurtu je mnohem kratší. V tom však umělec nespatřuje problém, ale výzvu. „Hráči musí najít způsob, jak opatrně manipulovat se sebou a míčem a dávat pozor na domácí zařízení a okna,“ vysvětlil Benedetto Bufolino, v čem spočívá kouzlo jeho hry.

Málokterý tenisový kurt se může pochlubit mramorovým krbem.

Dávat věcem a prostoru nové funkce je pro Bufalina zřejmě koníčkem, v tomto směru jeho fantazie nezná mezí. Tak například tradiční automobil značky Seat přetransformoval ve funkční vířivku, služební policejní vůz předělal na kurník pro slepice a telefonní budku změnil na akvárium s rybičkami. Ve svých ztřeštěných nápadech se výtvarník nijak neomezuje a dokazuje, že je možné všechno, stačí se jen osvobodit od konvenčního myšlení. Lidi jeho umění baví a dráždí jim jejich bránice. A to není rozhodně málo!

Ping-pong se dá hrát na kapotě auta.

Ze starého auta hravě vytvoříte masážní vířivku.

Již nepotřebná telefonní budka se může proměnit v městské akvárium s rybičkami.

Policejní vůz poslouží jako klec na drůbež.

S tímto autogrilem je každé cestování snadné.

Nemáte na motorku? Nevadí, stačí kolo a krabice.

 

témata

Komentáře ( )

user-avatar

Jan Kyzlink

29. 10. 2014 | 09:36

Zavří­t reklamu