válkaČeskoslovenskoobjevy

Tenhle chlupatý méďa umí zatočit s letním vedrem. Podívejte se, jak řádí v bazénu

Prázdniny začaly a vedra udeřila na mnoha místech světa, nejen v České republice. Mnoho lidí teď raději míří na koupaliště, aby se skokem do ledové vody ochladili. Jenže nejenom lidé…

Markéta Oderská 7. července 2015

Nedávno se na internetu stalo hitem video, natočené v přírodní rezervaci pro ohrožené druhy Single Vision ve městě Melrose na Floridě. Zachycuje syrského hnědého medvěda jménem Bruiser, který se ohromně baví dováděním v plaveckém bazénku. Vylézá po žebříku, skáče do vody, hraje si s prknem na hladině, leze z bazénku ven a zase chvátá zpátky na schůdky, aby hodil do vody další šipku. Zjevně je šťastný jako malé dítě.

„Cílem Single Vison není jen poskytnout domov krásným exotickým zvířatům, o které se staráme, ale uspokojit jejich fyzické i psychické potřeby tím, že jejich život obohacujeme každodenní hrou a interakcí nejen s jinými živočišnými druhy, ale i s člověkem mimo jejich každodenní výběh,“ vysvětlují pracovníci přírodní rezervace. Nelze než dodat, že je medvědům co závidět. Zkrátka i zvířata se stejně jako člověk ráda baví a nesnášejí nudu ani úmorné horko, zvláště když musí i v létě nosit teplý kožich.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu