válkaČeskoslovenskoobjevy

Tenhle 12letý kluk je nejmladším tatérem na světě. Budete koukat, co dokáže

Ve věku, kdy většina dětí zaměstnává své ruce hraním videoher a ovládáním smartphonů či tabletů, je dvanáctiletý Ezrah Dormon z Panamy již vyhlášeným tatérem. Na jeho kérky se v tetovacím studiu doslova stojí fronty.

Yvonne Pokorná 11. října 2017

Tetovací salony jsou obvykle dětem zapovězeny, ale pokud byste vešli do studia Honolulu v panamské metropoli Ciudad de Panamá, spatřili byste tam kérovat roztomilého blonďatého teenagera. Jmenuje se Ezrah, je mu dvanáct a již je jedním z nejžádanějších tatérů v Panamě. Zprávy o jeho mimořádném nadání se nedávno rozlétly po celém světě.

Ezrah Dormon

Ezrah Dormon

Ezrahova kariéra coby uměleckého tatéra začala, když pozoroval majitelku studia Honolulu Ali Garciu, jak vytetovává květ na na ruce jeho matky. Chlapec, který se odjakživa zajímal o umění a malování, byl její činností tak fascinován, že zvolal: “Ty jó, to bych si fakt chtěl zkusit, rád bych věděl, jak na to.” Když Ali viděla, jak je nadšený, půjčila mu na chvíli tetovací pistoli a Ezrah vyplnil kousek matčiny kérky. V tu chvíli tetování propadl.

Začal docházet do tetovacího studia a učil se od jeho majitelky všem aspektům řemesla, od hygieny až po techniku. Ali ho nechává tetovat prakticky každý den, takže Ezrah už dosáhl velkého pokroku. Kromě tetování grapefruitů pravidelně vybarvuje kérky skutečných zákazníků studia. Samostatně pak už vytvořil přes dvacet vlastních tetování.

Ezrah Dormon alias Shark (Žralok), jak se mu přezdívá, neboť žraloci jsou častým motivem jeho kérek.

Ezrah Dormon alias Shark (Žralok), jak se mu přezdívá, neboť žraloci jsou častým motivem jeho kérek.

“Na začátku, když jsem s tím začínal, jsem byl trochu nervozní, ale pak, když jsem se s tím obeznámil, šlo to jak po másle,” svěřil se Ezrah.

Zákazníci, kteří studio Honolulu navštěvují, vědí, že je tu na zaučení, ale řada z nich mu ochotně svěří kousek své kůže. “Pokaždé jsou trochu nervozní, ale pak jsou nadšeni,” tvrdí mladý tatér. Rodiče, oba umělci, mají pro chlapcův koníček pochopení, a podporují ho. Stejně jako Ezrah totiž věří, že jej tetovací pistole bude jednou živit, tak proč klást jeho umělecké vášni zbytečné překážky?

Další články

Zavří­t reklamu