válkaČeskoslovenskoobjevy

Těhotnou fenku několikrát postřelili. Přežila a nyní jako terapeutický pes pomáhá ostatním

Pětiletou Maggie našli v Libanonu ve zbídačeném stavu. Byla přivázaná ke kleci, na těle měla šrámy od mlácení a někdo jí také uřízl pravé ucho. V té době byla navíc těhotná, ale ani to nezabránilo neznámému pachateli, aby ji sedmnáctkrát střelil, což způsobilo že Maggie úplně ztratila zrak. Ona sama ale jako zázrakem přežila.

Člověk, který ji objevil, se s jejím příběhem svěřil na Facebooku, kde zároveň poprosil ostatní o pomoc. O slepého a zmrzačeného psa ale nemělo moc lidí zájem. Tohoto úkolu se rozhodla zhostit teprve pětadvacetiletá Kasey Karlin z Velké Británie.

Do své péče pejska dostala pomocí londýnské organizace The Wild At Heart Foundation. Ještě předtím musela Maggie podstoupit množství operací a léčebných procedur. Dnes žije společně se svou majitelku v Brightonu a má se k světu. Jako terapeutický pes dokonce pomáhá dětem v nemocnicích nebo starým lidem v pečovatelských ústavech.

„Mě a ostatní naučila tolik lekcí. Jsou to věci, které se učíme už v dětství, ale díky ní si je připomínám každý den. Chovej se k ostatním tak, jak chceš, aby se chovali oni k tobě. Nesuď knihu podle obalu. Láska zvítězí. Buď pokorný. Žij svůj život naplno. Pomáhej ostatním. Každý je svého štěstí strůjcem. Můžeš dokázat vše, pokud tomu věříš! Každý den mi připomíná, že se neustále musím snažit být lepší a lepší,“ vypráví Kasey.

Poté, co se Maggie stala velkou instagramovou hvězdou, zanechala mladá Britka své původní práce a na plný úvazek se věnuje zvířeti a jeho sociální síti. Fence také prospívá blízký vztah s dalším psem ženy Miškou.

„Každý den jsem ohromená, kolik lidí se o náš příběh zajímá. Předtím se o ni nikdo nestaral. Když jsem si ji brala do péče já, bylo to z důvodu, že ji nikdo jiný nechtěl. Jsem šťastná, že může nyní do celého světa šířit tento pozitivní vzkaz,“ uzavírá.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu