Ilustrativní foto

Ilustrativní foto | zdroj: independent.co.uk


Těhotná jedenáctiletá Američanka si musela vzít muže, který ji znásilnil

TÉMATA: usa | svatby | zákony

user-avatar

Simona Knotková

23. 08. 2017 | 13:45

Svatby nezletilých dívek proti jejich vlastní vůli máme spojené především s muslimskými zeměmi. Případ ženy z Floridy ale ukazuje, že k něčemu podobnému může dojít i v relativně civilizovanějším západním světě.

Desetiletá Sherry Johnson byla čtyřikrát znásilněna na církevním shromáždění. Když se přišlo na to, že je těhotná, rodina ji donutila násilníka si vzít. K incidentu totiž došlo v jejich kostele a oni se báli, že by se o těhotnou dívku a muže začala zajímat policie.

"Moje máma se mě zeptala, jestli se chci vdávat. Řekla jsem jí: 'Nevím, co je to svatba. Jak bych se jako manželka měla chovat?' Odpověděla: 'No, myslím, že se zrovna vdávat budeš,'" řekla již dospělá žena pro The New York Times.

Sherry Johnson dnes.

S mužem měla celkem devět dětí a nakonec se s ním rozvedla. O své zkušenosti napsala knihu Forgiving The Unforgivable (Odpuštění neodpustitelného).

Florida je jedním z dvaceti sedmí amerických států, kde jsou povoleny – se souhlasem rodičů – dětské svatby. Právě příběh Johnson inspiroval poslankyni Cynthiu Stafford, aby podala návrh na změnu zákona.

"Svatba je zodpovědnost dospělých lidí. Když nechceme, aby děti mladší šestnácti let volily, pily alkohol nebo řídily auto, proč jim povolujeme mít svatbu?" nechala se slyšet politička. Její návrh bohužel neprošel do senátu.

"Zrušení bez výjimky by znamenalo zásah do kultur a náboženských tradic některých komunit," tvrdí například guvernér z New Jersey Chris Christie, jeden z odpůrců návrhu.

témata

user-avatar

Simona Knotková

23. 08. 2017 | 13:45

Zavří­t reklamu