válkaČeskoslovenskoobjevy

Těchto 16 herců jako by vypadlo z oka skutečným postavám z historie, tak dokonale se do rolí vtělili!

Těchto 16 herců jako by vypadlo z oka skutečným postavám z historie, tak dokonale se do rolí vtělili!
Zdroj: www.buzzfeed.com

Ztvárnit známou postavu z historie je pro herce velká výzva, divák má možnost srovnání. Ideální stav nastává, když přestane porovnávat a vnímat rozdíly a postavě uvěří. První krok k úspěchu leží v rukou režiséra, když se rozhoduje o hereckém obsazení. Musí brát v úvahu vzhled i naturel herce. Pak přichází na řadu práce herce, jeho způsob, s nímž postavu pomocí mimiky, pohybu a hlasu předvádí. Jeho roli mu pomáhají dotvářet kostymér a hlavně maskér. Ten totiž udělá z mladíka starce, z krasavce šeredu, z ošklivky krásku, z člověka nestvůru. Dokáže herce změnit k nepoznání nebo ho jeho tvář upravit tak, až jej nerozeznáme od historické postavy.

blondie 17. října 2014

1. Jamie Foxx jako americký zpěvák Ray Charles ve filmu Ray (2004)

Zajímavý fakt: Aby si slepý zpěvák mohl přečíst scénář a spolupracovat s produkcí, byly pro něj texty přeložen do Braillova slepeckého písma.

2. Daniel Day‑Lewis jako americký prezident Abraham Lincoln ve filmu Lincoln (2012)

Zajímavý fakt: Roli amerického prezidenta měl původně dostat Liam Neeson.

3. Salma Hayek jako Frida Kahlo ve filmu Frida (2002)

Zajímavý fakt: Herečka si kvůli této roli dokonce přestala trhat obočí a ještě ho dolepovala, aby ho měla stejně husté a srostlé jako mexická malířka. Také si dlouho před natáčením vyholovala chloupky nad ústy, aby jí vyrostl pořádně huňatý knírek.

4. Marion Cotillardová jako Edith Piaf ve filmu Édith Piaf (2007)

Zajímavý fakt: Herečka si nechala vyholit vlasovou linii na čele a celé obočí, aby se podobala slavné francouzské šansoniérce. Vytvoření make-upu zabralo pět hodin!

5. Gary Oldman a Chloe Webbová jako Sid Vicious a Nancy Spungen ve filmu Sid a Nancy (1986)

Zajímavý fakt: Ve filmu o bouřlivém milostném vztahu baskytaristy Sex Pistols vystupovali jako komparsisté všichni členové kapely Guns n Roses.

6. Cate Blanchettová jako zpěvák Bob Dylan ve filmu Šest tváří Boba Dylana (2007)

Zajímavý fakt: Aby vypadala i cítila se jako chlap, vycpala si australská herečka kalhoty ponožkami.

7. John Hurt jako Joseph Merrick ve filmu Sloní muž (1980)

Zajímavý fakt: Kvůli vytvoření věrohodné masky použili filmaři skutečné sádrové odlitky hlavy a končetin „sloního muže“, které byly pořízeny během pitvy.

8. Bruno Ganz jako Adolf Hitler ve filmu Pád Třetí říše (2004)

Zajímavý fakt: V rámci příprav na roli si herec poslechl také jednu z mála zvukových nahrávek, v níž Hitler hovoří normálním hlasem. Zjistil tak, že Hitler měl i jinou než notoricky známou polohu ukřičeného řečníka. „Jeho hlas byl měkký, přitažlivý, takový klidný baryton,“ uvedl.

9. Ben Kingsley jako Mahátma Ghándhi ve filmu Gándhí (1982)

Zajímavý fakt: Ztvárnění role indického duchovního vůdce bylo tak přesné, že si za to britský herec vysloužil přezdívku „duch Ghándhího“. Herec se však převtělil i do dalších známých historických postav: hrál třeba Lenina, Dmitrije Šostakoviče nebo Mojžíše.

10. Johnny Depp jako Edward D. Wood mladší ve filmu Ed Wood (1994)

Zajímavý fakt: Film stál více než všechny filmy, které Ed Wood, nazývaný „nejhorším režisérem všech dob“, natočil. V této roli Deppa opět začalo bavit filmování, jímž byl předtím už poměrně znechucen.

11. Robert Downey mladší jako Charlie Chaplin ve filmu Chaplin (1992)

Zajímavý fakt: Aby se dokázal co nejlépe vtělit do role geniálního komika, zhlédl známý představitel Iron Mana všechny Chaplinovy filmy.

12. Charlize Theronová jako Aileen Wuornosová ve filmu Zrůda (2003)

Zajímavý fakt: Kvůli roli sériové vražedkyně přibrala australská kráska 14 kilogramů a nechala se zošklivět. Geniální make-up naprosto změnil její vzhled.

13. Robert De Niro jako boxer Jake LaMotta ve filmu Zuřící býk (1980)

Zajímavý fakt: Herec přibral skoro 30 kilogramů, aby mohl ve druhé půlce filmu zahrát staršího, otylého boxera LaMottu. Kvůli tomu se v Itálii cpal těstovinami, máslem a doslova se přejídal cukrovinkami.

14. Michael Douglas jako pianista a bavič Liberace ve filmu Liberace! (2013)

Zajímavý fakt: Roli měl původně hrát nedávno zesnulý herec Robin Williams. Michael Douglas – letitá ikona mužnosti – touto rolí stárnoucího homosexuála své letité fanynky doslova odrovnal.

15. Jennifer Lopez jako Selena Quintanilla ve filmu Selena (1997)

Zajímavý fakt: Herečka byla v úzkém kontaktu s rodinou zavražděné texaské zpěvačky, radila se s nimi o své roli, dovolila jim sledovat a hodnotit své filmové scény.

16. Anthony Hopkins jako Alfred Hitchcock ve filmu Hitchcock (2012)

Zajímavý fakt: S maskou, která by se co nejvíc připodobnila odulé tváři krále hororů, si dali maskéři obzvlášť záležet. Pod jejími šesti vrstvami však herecké mistrovství Anthonyho Hopkinse trochu utrpělo, neboť hercova tvář pak působila poněkud strnule.

Další články

Zavří­t reklamu