S jednou brambůrkou máte v ústech 268 korun.

S jednou brambůrkou máte v ústech 268 korun. | zdroj: odditycentral.com


Tato krabička s pěti brambůrkami vás vyjde na více jako 1300 korun! Co je na nich tak speciálního?

TÉMATA: švédsko | jídlo

user-avatar

Simona Knotková

4. 11. 2016 | 10:00

Kdo z nás by nemiloval chipsy. Podle švédského pivovaru St. Erik však ty, které nabízí běžný trh, nejsou dostatečně kvalitní. Pro náročné zákazníky si tedy vyrobil svou vlastní řadu křupavého snacku.

K pivu si velká část z nás objednává i něco malého k zakousnutí. Švédský pivovar St. Erik's si ovšem nemyslí, že by aktuální sortiment brambůrku byl dostatečně kvalitní. Pustil se proto do výroby svých vlastních chipsů. Háček? Pouhých pět brambůrků v krabičce pořídíte za více jak třináct set korun!

Brambůrka luxusně i vypadá.

"St. Erik’s je jedním z hlavních švédských mikropivovarů a naší vášní je poctivé řemeslo. Měli jsme pocit, že na trhu chybí snack podobných standardů, který bychom mohli s pivem podávat. Prvotřídní pivo si totiž zaslouží jenom prvotřídní občerstvení, a z toho důvodu jsme se pustili do výroby těch nejluxusnějších brambůrků na světě," říká ve svém prohlášení manažer značky Marcus Friari.

Brambůrky na první pohled vypadají naprosto obyčejně. Tajemství je ale ukryto v ingrediencích. Brambory samotné pochází  z Ammarnäsu, kde se na skalnatém svahu v omezeném množství pěstují takzvané mandlové brambory. Chuť jim dodává čirůvka větší ze severu Švédska, mořská řasa z vod Faerských ostrovů chutnající po lanýžích, kopr posbíraný na Bjäre Peninsula, leksandská cibule ze stejnojmenného městečka a extrakt z piva typu India Pale Ale. Samozřejmostí je poté ruční výroba chipsů.

Některé ze surovin, které se podílely na výrobě.

Pivovar zatím vyrobil pouze limitovanou edici po sto kusech, která byla okamžitě vyprodána. Díky takovému úspěchu možná již brzy vznikne další várka.

 

 

user-avatar

Simona Knotková

4. 11. 2016 | 10:00

Zavří­t reklamu