válkaČeskoslovenskoobjevy

Tati, chtěla bych být princeznou! A tak otec vyhlásil v Africe království!

Tati, chtěla bych být princeznou! A tak otec vyhlásil v Africe království!
Zdroj: AP

Princeznou chce být snad každá malá slečna. V den oslavy svých šestých narozenin vyslovila toto přání i malá Američanka Emily a v sedmi letech se jí opravdu stala. Nepotřebovala k tomu ani mít „modrou krev“ nebo se do královské rodiny přivdat, ke splnění jejího snu stačil milující tatínek, který sehnal království, sám sebe jmenoval králem, a z Emily byla rázem princezna.

Kateřina A. 19. července 2015

Američanovi Jeremy Heatonovi z Virginie stačilo pár hodin pátrání na internetu, než našel tzv. Terra Nullius, nebo-li území nikoho. „Objevil jsem část Núbijské pouště-Bír Távil, což je plocha o rozloze dvou tisíc kilometrů čtverečních, na niž si po konfliktu mezi Egyptem a Súdánem před sto lety ani jedna ze zemí nečiní nárok.“

Pak otec vyrazil tisíce mil daleko, aby splnil dceřin sen. „Chtěl jsem dokázat, že pojedu doslova třeba na kraj světa, aby Emily mohla říct: „jsem princezna.“ V den sedmých narozenin malé Emily vyvěsil na skalnatém kopci modrou vlajku se čtyřmi hvězdami a kruhem s korunkou, vyhlásil „Království Severního Súdánu“ a sám sebe prohlásil králem. Tvrdí, že je jeho nárok legitimní.

Použil jsem metodu, na jejímž základě vznikly Spojené státy, Austrálie i další státy. Formálně sice Bír Távil nepatří nikomu, ale spravuje ho Egypt, proto Jeremy kontaktoval jeho vládu, aby Emilin sen zlegalizoval.

Pro formální vznik svého království totiž potřebuje uznání sousedních států, OSN i dalších organizací, aby nad územím získal skutečnou politickou kontrolu. V současné době už chystá rodový erb, státní znak i hymnu. Zatím se ale život princezny Emily příliš neliší od života jejích vrstevnic. Doma ji sice občas oslovují princezno, ale často ve spojení „nezlob a jdi si uklidit pokoj!“

Další články

Zavří­t reklamu