válkaČeskoslovenskoobjevy

Táta vymyslel aplikaci do mobilu, aby donutil syna odpovídat na zprávy

Táta vymyslel aplikaci do mobilu, aby donutil syna odpovídat na zprávy
Zdroj: odditycentral.com

Pětačtyřicetiletý Nick Herbert z Londýna řešil to, co mnoho jiných rodičů. Jeho syn, přestože měl u sebe mobil, nebyl příliš dostupný a na tátovy zprávy neodpovídal buď vůbec, nebo s velkým zpožděním. Herbert tak trnul hrůzou, co se s jeho synem zrovna děje. Jestli máte děti, tak to jistě znáte. Herbert ale nenechal věci jen tak a vymyslel apku do mobilu, která tento problém vyřešila.

Tomáš Chalupa 15. září 2017

Aplikace se jmenuje ReplyASAP, což znamená odpověz okamžitě, a přesně k tomu slouží. Pokud rodič pošle zprávu přes tuto aplikaci, na mobilu dítěte se zobrazí, ať je na displeji cokoliv jiného. Stejně tak bude vyzvánět tak dlouho, dokud dítě na zprávu nezareaguje minimálně tím, že si ji přečte. Je to jednoduché, ale učinné. Než poslouchat neustále vyzvánějící telefon nebo mít přes celou obrazovku zprávu, dítě raději odpoví nebo zavolá zpět, aby mělo klid. Samozřejmě to neřeší situace, pokud mobil zůstane někde v bundě, ale to se dětem, které se většinou bez mobilu nehnou ani na krok, příliš často nestává.

Apka je zatím dostupná jen pro Android, ale její modifikace pro Apple už se chystá už z toho důvodu, že Herbertův syn má právě tento typ telefonu. Ostatně jak říká Herbert, jeho syn si na apku v nejmenším nestěžuje. Prý chápe její význam a nijak mu nevadí. Apka je v základu ke stažení zdarma, to ale umožňuje nastavit do ní jen jednu osobu. Pokud takto chcete kontaktovat více lidí, musíte si připlatit za rozšířenou verzi.

Další články

Zavří­t reklamu