válkaČeskoslovenskoobjevy

Takto někteří chudí Bangladéšané jezdí do práce – načerno na střeše vlaku

Takto někteří chudí Bangladéšané jezdí do práce – načerno na střeše vlaku
Zdroj: earthables.com
+ 2 fotky+ 3 fotky

Dojíždění za prací asi není pro nikoho nějak zvlášť příjemná věc, ale v Bangladéši dostává zcela nový rozměr. Cestování těch nejchudších, kteří si nemohou dovolit ani koupit lístek, je adrenalinovým zážitkem. Cestují načerno na střeše vlaku, na který naskakují zpravidla za jízdy. Někdy s sebou berou i své nářadí nebo zboží, výjimkou nejsou ani živá zvířata.

Tomáš Chalupa 11. března 2016

Skákání na vlaky je smrtelně nebezpečné a stojí tisíce životů ročně. Mnoho lidí takto jezdí denně stovky kilometrů. Představte si například, že byste jeli na střeše vlaku každý den z Olomouce do Prahy a zase zpět. Nic moc příjemného. Tihle lidé to však musí zvládnout.

Tyto nebezpečné cesty za prací začal fotografovat fotograf jménem Akash. Jeho série se jmenuje Není se čeho držet. Přesně to je totiž hlavní problém tohoto způsobu cestování. „Když se vlak rozjíždí, všechno se třese a vy máte okamžitou tendenci se něčeho chytit. Ale není čeho,“ říká Akash. Přitom lidé tuto cestu absolvují jen kvůli tomu, aby ušetřili v přepočtu 78 centů za lístek. Jenže průměrný výdělek za den je u těchto lidí zhruba 1,5 dolarů. To znamená, že za lístek by dali polovinu všeho, co ten den vydělali. Proto riskují jízdu na střeše vlaku.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu