Takto vypadal nebohý beran Chris, když ho po pěti letech našli.

Takto vypadal nebohý beran Chris, když ho po pěti letech našli. | zdroj: mashable.com


Takhle dopadne beran, když se zaběhne a pět let se neostříhá!

TÉMATA: zvířata | austrálie | extrémy

user-avatar

chalkon

26. 02. 2016 | 08:48

Na Novém Zélandu měli berana jménem Big Ben. Šlechtili a chovali ho pro soutěže. Big Ben byl držitelem světového rekordu v množství vlny na jednom tvorovi – měl jí úctyhodných 28 kilogramů! Jenže pak se v Austrálii našel ztracený beran jménem Chris a ten Big Benův rekord o mnoho překonal. Takové množství vlny na beranovi ještě nikdo nikdy neviděl.

Chris byl normální beran, který se ovšem jednoho dne zaběhl. A už se nevrátil. Našli ho po pěti letech vyhladovělého, nemocného a neschopného pohybu. Všechny jeho problémy měla na svědomí ohromné množství vlny, které mu za tu dobu narostlo. Bylo jí tolik, že Chris nemohl ani chodit. Když ho našli, měl před sebou nejspíš jen pár posledních dnů života. 

Místo smrti ho však čekal krátký pobyt ve stříhacím centru pro ovce, kde ho osobně ostříhal Ian Elkins, mistr Austrálie ve stříhání ovcí. Chris byl zachráněn. Jeho vlna vážila 41 kilogramů. Big Benův rekord tak byl překonán o celých 13 kilo. Chrisova vlna je dnes vystavena v Australském národním muzeu jako nevídaný unikát.

"Nechápu, že vůbec přežil. Sám v divočině, mezi liškami a dalšími predátory. Jak to, že si ho nikdo nevšiml? A jak si sháněl potravu, když kvůli enormní váze své vlny nemohl vůbec chodit," diví se Tammy Ven Dangeová ze stříhacího centra. Chris nyní žije spokojeně na jedné farmě v Novém Jižním Walesu a daří se mu dobře.   

user-avatar

chalkon

26. 02. 2016 | 08:48

Zavří­t reklamu