válkaČeskoslovenskoobjevy

Také 19. století mělo svou Kim Kardashian. Sebestředná Virginia Oldoini nafotila více jak 400 snímků!

Také 19. století mělo svou Kim Kardashian. Sebestředná Virginia Oldoini nafotila více jak 400 snímků!
Zdroj: buzzfeed.com
+ 45 fotek+ 46 fotek

Myslíte si, že jenom lidé z dnešní doby jsou posedlí fotkami své vlastní osoby? Jednu ukázkovou narcistní povahu byste našli i v první půli 19. století, když byla fotografie teprve v plenkách. Seznamte se s hraběnkou z Castiglione.

Simona Knotkova 29. června 2016

Virginia Oldoini se narodila 22. března 1837. V sedmnácti letech se provdala za hraběte z italského města Castiglione, Francesca Verasise. Během návštěvy Paříže byla pověřena politickým úkolem a u Napoleona III. měla usilovat o italské sjednocení. Věci se nicméně posunuly poněkud jiným směrem a Virginia se po velmi brzké chvíli stala panovníkovou milenkou. Právě tato aférka odstartovala její kariéru fotomodelky. Seznámila se totiž také s Napoleonovým dvorním fotografem Pierre-Louisem Piersonem.

V jeho proslulém studiu Mayer & Pierson společně stvořili více jak čtyři stovky snímků. Hraběnka odmítala jenom pózovat a plně se podílela také na kompozici fotografií, výběru šatů či post-produkčních pracích. Pierson byl vlastně jenom plnitelem jejích přání. A že nebyla žádná troškařka! Focení skutečně milovala a dnes byste ji možná přirovnali k celebritám posedlým selfies a sebeprezentací na sociálních sítích.

Velkou část svého jmění utratila na nádherných a drahých kostýmech a inspiraci mnohdy hledala v literatuře či divadlu. Médea, Lady Macbeth nebo Anna Boleynová – v ty všechny a další se pomocí fotografie proměnila. Její obsese vlastní osobou a koketní povaha ji dobyly srdce a konta spousty vlivných mužů. V roce 1857 se kvůli tomu i rozešla s manželem, kterého předtím stihla ještě přivést k bankrotu.

V pozdějším věku ze společnosti zmizela a jen výjimečně opouštěla své sídlo. Zemřela 28. listopadu 1899. Prostřednictvím dochovaných fotek její legenda ale žije dál.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu