S Melanií v posteli | zdroj: Life


Tak to je horor! Melanie Griffithová spávala v posteli se lvem. Její máma se dnes za to stydí

Byli jsme neuvěřitelně hloupí, že jsme měli lva v domě,“ přiznala se nedávno 84letá hollywoodská hvězda Tippi Hedrenová, matka neméně slavné herečky Melanie Griffithové. Až po letech si tahle stárnoucí představitelka plavovlasých krásek z Hitchcockových filmů uvědomuje, jaký hororový scénář se mohl v jejich domácnosti odehrát!

user-avatar

Blondie

20. 10. 2014 | 07:07

Lev žízní, naštěstí ne po krvi.

Její dceři Melanii Griffithové bylo zrovna 13, když jí rodiče pořídili poněkud přerostlého mazlíčka – dospělého lvího samce jménem Neil. S dospívající Melanií laškoval v bazénu a v noci se k ní tulil v posteli. Naprosto volně se pohyboval po celém domě i po zahradě. Služka ho musela překračovat v kuchyni a paní domu se o něj při četbě knihy opírala jak o polštář.

Lev sloužil Tippy Hedrenové jako pohodlný polštář pod hlavou.

Fotky pořízené v 70. letech časopisem LIFE působily sice výstředně, leč téměř idylicky, jenže Tippy Hedrenové při pohledu na ně dnes vstávají vlasy hrůzou na hlavě. „Neměli jsme vůbec takové riziko podstupovat,“ tvrdí rezolutně. „Tahle zvířata jsou tak rychlá, že když se rozhodnou jít po tobě, jediné co je může zastavit, je kulka přímo do hlavy.“ 

Lev občas zkontroloval v kanceláři pána.

Rodina se naštěstí řídila přesně instrukcemi chovatele šelem, který je učil, jak se správně chovat ke zvířeti, aby jej nepodráždili. Tak například je varoval, aby nedělali žádné náhlé a prudké pohyby, netočili se ke lvu zády, neškrábali ho po tváři, jen pod bradou nebo v hřívě. A hlavně aby mu nikdy nedali možnost si cokoli v domě přivlastnit.

Vzájemné drbání. Lev to má nejraději pod bradou.

Dobromyslný Neil nikomu z rodiny nikdy neublížil a Melanii byl tím nejlepším přítelem, byť už od 14 let randila s klukem. Mohl k dívce dokonce vlézt v noci do postele a spát po jejím boku!

Nejlepší přítel Melanie. S ocasem dlouhým, že se nevešel pod deku.

Neil však nebyl jediným a posledním lvem, kterého si Hedrenová s manželem pořídili. Brávali si domů mláďata a starali se o ně do sedmi měsíců jejich věku, než je předali do chovné stanice.

Pozor lev! Nezakopnout, ale uctivě překročit!

V jednu dobu jim po zahradě běhalo šest lvích lvíčat, což děsilo sousedy. Kvůli nim se rodina z přepychového domu na předměstí v Los Angeles odstěhovala do přírodní rezervace. Do roku 1982 prošlo jejich domácností 71 lvů, 20 tygrů, 10 pum, 9 černých panterů, čtyři leopardi, dva jaguáři a dokonce jeden kříženec lva s tygrem

Neil denně spořádal 5 a půl kilogramů syrového masa.

Mnoho těchto šelem pak účinkovalo ve filmu Roar (1981), který Hedrenová sama produkovala a v němž vystupovala také celá její rodina včetně Melanie a jejich dvou nevlastních bratrů.

Slabost Tippy Hedrenové pro krále zvířat se datuje od roku 1969, kdy natáčela film v Africe.

Snímek, jehož natáčení trvalo pět let a jenž stál 17 milionů dolarů, byl nakonec kasovním propadákem, a co víc, Hedrenové zničil její manželství s Noelem Marshalem, tvůrcem Vymýtače ďábla. Dva členové filmového štábu málem přišli o život, sedm dalších bylo poraněno. Tak například kameraman Jan de Bont skončil v nemocnici se sešitou hlavou poté, co ho jedna z divokých koček napadla.

Samou láskou tě sežeru!

Šrámy si však odnesla i celá rodina Hedrenové. Ji samotnou kouslo zvíře do hlavy a její dceři Melanii lev rozdrásal tvář, že musela jít na plastickou operaci. „Byl to pravděpodobně jeden z nejnebezpečnějších filmů, co kdy Hollywood viděl. Je skvělé, že nikdo nebyl zabit,“ konstatovala Hedrenová s úlevou.

Au, nekousat!

Od té doby Tippy Hedrenová však radikálně změnila svůj postoj k divokým šelmám a stala se aktivistkou otevřeně kritizující ty, co si šelmy pořizují jako domácí mazlíčky. Tato praxe je sice ve Spojených státech dodnes legální, ale Hedrenová alespoň dosáhla toho, že americký kongres v roce 2003  schválil návrh zákona, jímž byl ukončen nelegální obchod s divokými šelmami

Tippy Hedrenovou (1930) objevil pro film Alfred Hitchcock, který ji obsadil do svého slavného hororu Ptáci (1963). Později se stala ochránkyní zvířat v Shambala Preserve.

 

témata

Komentáře ( )

user-avatar

Blondie

20. 10. 2014 | 07:07

Zavří­t reklamu