Brýle jako popelníky, předkus a rovnátka. Brigite Bardot v dětství příliš velkou krásou neoplývala | zdroj: www.rsvlts.com


Poznáte ošklivé káčátko? Později se stala nejkrásnější herečkou planety. Ale trápili ji muži a měla sklon k sebevraždám

Měla výrazné, našpulené rty a silně nalíčené oči, které kontrastovaly s jejími dlouhými poletujícími blond vlasy. Po její sexy postavičce chlapi v 50. a 60. letech šíleli. Kdejaká holka od Paříže až po Aš se jí chtěla podobat. Francouzská herečka Brigite Bardotová byla mezinárodním sexuálním symbolem!

user-avatar

Blondie

2. 10. 2014 | 11:51

Brigita Bardotová byla vděčným objektem mnoha fotografů. Jako jedna z prvních hereček se fotila jen v bikinách.

Je to sex na nohou, prohlásil kdysi o Bardotové režisér Roger Vadim, který tuhle ženu stvořil pro film. Nedávno oslavila neuvěřitelné 80. narozeniny a čas společně s oblíbenými cigaretami se na její kdysi tak atraktivní tváři už značně podepsal. Sebevědomá Bardotka však svůj věk nezapírá a má jiné starosti než se starat o svůj vzhled! Její někdejší krásu ostatně připomínají stovky fotografií a 42 hraných filmů, které natočila.

První film natočila Bardotová v roce 1952, když jí bylo 18 let.

Stala se hvězdou, ani nevěděla jak a ve skutečnosti po tom nikdy ani netoužila. K filmové kariéře jí dopomohl její první manžel, režisér Roger Vadim, který z ošklivého kačátka stvořil sexbombu francouzského filmu. Jeho film ...A BŮH STVOŘIL ŽENU (1956) udělal z Brigite Bardot hvězdu mezinárodního kalibru a sexy symbol 50. a 60. let. 

Brigite Bardotová vyrůstala ve velmi dobře situované rodině a navštěvovala klášterní školu.

Jako holčička přitom Bardotová krásou zrovna neoplývala. Nosila brýle a rovnátka! „Byla jsem ošklivé dítě. Říkala jsem si, že když už jsem ošklivá, musím být alespoň bystrá a zábavná, aby se to nějak vykompenzovalo,“ přiznala později samotná Bardotka.

Jako malá dívka chtěla být baletkou stejně jako její matka, ale  příliš vyrostla.

Od dětství trpěla sebevražednými sklony. Poprvé se chtěla zabít otravou plynem, když jí rodiče zakázali sňatek s o šest let starším Vadimem. Tři týdny po jejím pokusu o sebevraždu se ti dva spolu vzali, ale o pár let později se s Vadimem rozešla kvůli herci Jeanu-Lousi Trintignatovi, který se však kvůli ní rozvést nemínil. Následovaly stovky dalších milostných afér, několik pokusů o sebevraždu a celkem čtyři manželství. 

Jejím prvním mužem byl režisér Roger Vadimem, vzali se v prosinci 1952, když bylo Bardotové 18 let.

Druhým manželem Bardotové byl francouzský herec Jacques Charrier, jemuž porodila syna Nicholase.

V roce 1960 porodila své jediné dítě, syna Nicholase, jehož otcem byl Bardotové druhý manžel, herec Jacques Charrier. Mateřské city však byly této herečce cizí. Ostatně řekla: „Nebyla jsem stvořena, abych byla matkou. Nevím proč, zvířata a děti zbožňuji. Je to strašné přiznání, ale nejsem schopná pečovat o syna. Je mi líto, že mám to dítě. Jaký bude jeho život? Lidé, kteří si pořizují děti, jsou šílení.“

V roce 1960 porodila syna Nicolase, který dnes žije v Norsku.

V roce 1966 se provdala za německého  průmyslníka a multimiliardáře Gunthera Sachse, který si hereččino srdce získal tím,  že na její sídlo na Francouzské riviéře shodil z vrtulníku stovky červených růží. Za tři roky se s ním však rozvedla.

 Třetí manžel Brigite Bardotové Gunther Sachs spáchal v 78 letech sebevraždu.

Od roku 1992 je jejím manželem francouzský pravicový politik Bernard d'Ormale, který je členem strany Front national. Sama Bardotová koketuje s krajní pravicí a občas bývá označována za rasistku. Za své nekompromisní názory v otázce přistěhovalectví se dokonce dostala několikrát k soudu. 

Se svým posledním manželem politikem Barnardem d'Ormalem sdílela Bardotová podobné politické názory.

Natáčet přestala na vrcholu své slávy, krátce před svými 40. narozeninami, v roce 1973. Na rozloučenou tehdy nafotila akty pro časopis Playboy. Pak přestala pečovat o svůj zevnějšek a stala se militantní bojovnicí za práva zvířat.

Po ukončení filmové kariéry se Bardotová pustila do boje za práva zvířat po celém světě.

Minulý rok dokonce vyhrožovala, že pokud francouzské úřady dají usmrtit dvě nemocné slonice, zažádá Putina o ruské občanství. Díku takzvanému. „zákonu Bardotové" se smí zabíjet zvířata ve Francii na jatkách jen pomocí elektrické pistole. 

Letos 28. září oslavila Bardotová 80. let

Ačkoli se již 40 let neobjevila na filmovém plátně, je Bardotová stále populární. 

témata

Komentáře ( )

user-avatar

Blondie

2. 10. 2014 | 11:51

Zavří­t reklamu