válkaČeskoslovenskoobjevy

Tajná přísada restauratéra – hostům přidával do jídla morfin

Tajná přísada restauratéra – hostům přidával do jídla morfin
Zdroj: odditycentral.com

Majitel restaurace v čínské provincii Kuang-si chtěl docílit toho, aby se hosté do jeho stravovacího zařízení rádi vraceli. Vymyslel vskutku netradiční, ale hlavně nebezpečný a protizákonný způsob.

Simona Knotkova 10. ledna 2020

Na všechno se přišlo náhodou. Jeden z bývalých zákazníků podstoupil v rámci policejního vyšetřování drogový test, který v jeho krvi odhalil morfin. Testovaný jedinec se bránil, že drogu se zjištěnou látkou nikdy nepožil. Vyšetřovatelům sdělil, že jediná možnost, jak se droga mohla do jeho těla dostat, je z jídla, které si sám nepřipravoval.

Pátrání přivedlo policisty do restaurace muže, uváděného v médiích pod příjmením Jang. V prášku, který používal na ochucení nudlových polévek, byl objeveny stopy morfinu. V podniku bylo rovněž nalezeno 76 gramů opia. Majitel restauračního zařízení následně přiznal, že svým zákazníkům skutečně přidával do jídla drogu. Chtěl u nich tak vypěstovat závislost a docílit toho, že se do jeho restaurace budou vracet.

Není to poprvé, co byl v Číně zaznamenán podobný případ. Něco podobného museli kriminalisté řešit už v roce 2014 a 2016.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu