válkaČeskoslovenskoobjevy

Tajemství, které rozvrátilo rodinu: Matka herečky Romy Schneider prý spala s Hitlerem

+ 2 fotky+ 3 fotky

Po více než čtyřiceti letech vyšlo na povrch interview, ve kterém německo-francouzská herečka Romy Schneider odhalila pikantní detail ze života své matky Magdy. Rakousko-německá herečka údajně nebyla pouze oblíbenou umělkyní Adolfa Hitlera, ale také se s ním vyspala.

Simona Knotkova 1. srpna 2019

Vztah mezi Magdou a Romy byl odjakživa napjatý. Po více než čtyřech dekádách možná konečně vyplavalo na povrch, proč tomu tak bylo. Pikantní informaci odhalil dokument z loňského roku Ein Abend mit Romy (Večer s Romy), kde mimo jiné dostala slovo německá novinářka Alice Schwarzer. Ta tvrdí, že jí Romy v rozhovoru z roku 1976 sdělila šokující tajemství – byla napevno přesvědčená, že její matka udržovala sexuální poměr s Adolfem Hitlerem.

Už dlouhé roky předtím přitom nebylo žádným tajemstvím, že Magda byla oblíbenou herečkou nacistického diktátora. Existuje také dochované video, na kterém se Hitler setkává s herečkou v alpských horách. Mezi dalšími lidmi zachycenými na archivních záběrech je také malá Romy.

„Když mluvila o své matce, neudržela slzy. Několikrát jsme musely kvůli pláči hovor přerušit. Nakonec řekla: ‚Proč bych neměla brečet? Nejsem superčlověk, do p*dele. Nestydím se za to. Vůbec. Nemám žádný strach,'“ popsala Schwarzer pozadí interview.

Herečce prý musela odpřísáhnout, že inkriminovaná část hovoru se nikdy nedostane na veřejnost. „Pokud mě, Alice, zradíš, bude to špatné,“ měla jí Romy říct. Novinářka v sobě tajemství roky držela, ale nakonec se rozhodla, že s ním u příležitosti natáčení dokumentu o herečce vyjde ven. Usoudila, že lidé by tak lépe mohli pochopit její motivy a komplikovaný vztah, který měla s matkou.

„Desetiletí jsem o tom nemluvila, protože jsem respektovala její přání. Aby ostatní lépe porozuměli jejímu zoufalství, bolesti a citlivosti, měli by o tom ale vědět. A je dobré o tom mluvit nyní,“ myslí si žurnalistka.

K setkání žen došlo šest let předtím, než byla třiačtyřicetiletá Romy nalezena mrtvá. Jako oficiální příčina smrti byl uveden infarkt myokardu. Pravděpodobně ho však způsobil smrtelný koktejl alkoholu a prášků, kterým se herečka chtěla dobrovolně sprovodit ze světa. Tajemství své matky si tak doslova odnesla do hrobu…

Související články

Další články

Zavří­t reklamu