válkaČeskoslovenskoobjevy

Tajemství Jeana-Marie Loreta, který možná byl synem Adolfa Hitlera

Tajemství Jeana-Marie Loreta, který možná byl synem Adolfa Hitlera
Zdroj: allthatsinteresting.com

Jean-Marie Loret se domníval, že je Hitlerův syn. Najal vědce a hledal pro to důkazy. Ty nejpádnější se našly až po jeho smrti. Ale přesto není dodnes vůbec jisté, že Loret je skutečně Hitlerův syn.

Tomáš Chalupa 3. října 2018

V červnu roku 1917 jistá Charlotte Lobjoie potkala německého vojáka. Když přeskočíme běžné nuance, dostaneme se do bodu, kdy Charlotte a voják spolu měli krátký, leč intenzivní poměr. Charlotte vzpomíná, že její německý milenec byl velmi vznětlivý a propadal záchvatům zuřivosti. To se jí nezdálo nijak divné, takoví se jí vlastně zdáli všichni Němci.

Voják se pak vrátil do zákopů kdesi u Seboncourtu, a tím jejich vztah skončil. Jenže Charlotte po čase zjistila, že je těhotná. Válka se chýlila ke konci, Němci prchali z Francie a Charlotte nechtěla mít dítě s Němcem. Věděla, že by jí to přišlo draho. Když se jí narodil syn, dala mu jméno Jean-Marie a dala ho k adopci rodině Loretů.

Nikdy nemluvila o otci dítěte, jen se zmínila, že to byl německý voják. Až na smrtelné posteli prozradila jeho jméno – Adolf Hitler.

Charlotte Eudoxie Alida Lobjoie (1898–1951), s níž zplodil v době 1. světové války syna německý voják Adolf Hitler.

Charlotte Eudoxie Alida Lobjoie (1898–1951), s níž zplodil v době 1. světové války syna německý voják Adolf Hitler.

Bylo ironií osudu, že za druhé světové války Jean-Marie bojoval za Francii v pevnostech Maginotovy linie i později jako člen hnutí odporu. Pokud byla slova jeho matky pravdivá, pak bojoval proti svému otci. Mohlo jít o drama jako z pera Jamese Lucase.

Když se dozvěděl, kdo je podle jeho biologické matky jeho otcem, pochopitelně z toho nebyl vůbec nadšený. Začal pátrat na vlastní pěst. Také si najal vědce, kteří mu měli pomoci najít důkazy, zda je skutečně Hitlerovým synem.

Chtěl zkoumat Hitlerovu krevní skupinu a písmo, ale problém byl, že ze strany „Hitlera“ byla pramalá spolupráce. Najít cokoliv bylo velmi obtížné. Německem ovšem tou dobou šly fámy, že Hitler měl možná potomky a ti se jednou pokusí vzkřísit Třetí říši. Olej do ohně přilil bývalý Hitlerův komorník Heinz Linge, který prohlásil, že mu Hitler jednou řekl, že kdysi zplodil syna.

Jean-Marie Loret (1918–1985)

Jean-Marie Loret (1918–1985)

Mezitím vědci najatí Loretem zjistili, že má skutečně stejnou krevní skupinu. A také si byli vizuálně podobní. Mohlo to ale stačit jako důkaz?

Samotný Loret si nebyl jistý. Na sklonku života napsal autobiografii, kde poctivě konstatoval, že žádné přímé důkazy nemá. Na druhou stanu napsal, že Hitler o jeho existenci věděl, a právě proto se rozhodl zničit všechny důkazy a navždy o svém synovi pomlčet. Loret tedy až do své smrti věřil, že je Hitlerův syn.

A jak se ukázalo po jeho smrti, nejspíše měl pravdu. Ve vojenských archivech německé armády byly nalezeny zápisy o tom, že Lobjoie dostávala od svého milence peníze v hotovosti, které jí posílal. Byli tedy prokazatelně v kontaktu i v době, kdy už byla těhotná, a zřejmě o jejím těhotenství tak věděl. V jejím bytě pak bylo nalezeno několik obrazů podepsaných jménem Adolf Hitler.

Portrét Charlotte Lobjoie, připisovaný Adolfu Hitlerovi

Portrét Charlotte Lobjoie, připisovaný Adolfu Hitlerovi

Že je Loret Hitlerův syn, nakonec vzal jako fakt i rodinný právník, který na základě těchto zjištění oznámil Loretovým potomkům, že mohou získávat peníze z prodeje knihy Mein Kampf. Nikdo z nich ale o to neměl zájem a ani si nepřáli nadále pátrat po tom, zda mají nebo nemají něco společného s Adolfem Hitlerem.

Přes zmíněné fakty je potřeba dodat, že se většina historiků domnívá, že Hitler nebyl Loretovým otcem.

Další články

Zavří­t reklamu