válkaČeskoslovenskoobjevy

Tajemný ruský satelit zase provádí podivné manévry

Tajemný ruský satelit zase provádí podivné manévry
Zdroj: mysteriousuniverse.org

O ruském satelitu s označením Kosmos 2504 se toho napsalo už hodně. Má jít o satelit, jehož možným účelem podle spekulací může být ničení nepřátelských družic nebo vesmírných zařízení. Rusko nikdy nezveřejnilo, jaký je účel satelitu.

Tomáš Chalupa 25. května 2017

O satelitu Kosmos 2504 nebylo dlouho slyšet. Nyní ale přinesl server RussianSpaceWeb.com informace, že satelit výrazně změnil svojí pozici. Přiblížil se blíže Zemi, ale především také jednomu dalšímu objektu. Podle informací serveru proletěl pouhých 1183 metrů od zbytků čínského satelitu Feyngun 1C, který byl oficiálně zlikvidován v roce 2007. Jeho zbytky ale dál krouží po oběžné dráze. Později satelit provedl několik dalších manévrů. Jeho oběžná dráha poklesla z 1145 kilometrů na 627 kilometrů.

Stejné chování bylo zaznamenáno i u dvou dalších ruských satelitů, které mají podle všeho stejné poslání a byly do vesmíru vyslány ve stejnou dobu jako Kosmos 2504. Pohyb všech satelitů sleduje americké Strategické velitelství, jak potvrdil mluvčí amerického letectva. Ruské úřady se k manévrům satelitů nijak nevyjádřily. Jejich mlčení je ostatně pro celou trojici příznačné, Rusko nikdy oficiálně neřeklo, jaký účel satelity mají, kromě obecného konstatování, že všechny vesmírné aktivity Ruské federace jsou mírové. Uvidíme, zda se o satelitech dozvíme další informace, které by mohly poodhalit jejich skutečný účel.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu