válkaČeskoslovenskoobjevy

Fotografka objevila tajemný les plný bot

Fotografka objevila tajemný les plný bot
Zdroj: boredpanda.com
+ 27 fotek+ 28 fotek

V lese člověk objeví ledacos zajímavého, ale v tom, který roste poblíž kanadského městečka Orangeville, se příchozí bude cítit jako v obrovském obuvnictví, anebo jak ve strašidelném snu. Stovky bot tam visí z větví nebo jsou přibity ke kmenům stromů. Další jen tak leží u paty stromů na zemi. Jako kdyby je tam nechal vysázet slavný český obuvník a kanadský imigrant Tomáš Baťa.

Yvonne Pokorná 20. dubna 2018

Na les plný bot náhodou narazila kanadská fotografka Patty Maher, když projížděla autem okolo. Nafotila jej a snímky sdílela na svém Instagramu. Brzy je začaly na svých stránkách sdílet populární zábavné weby jako třeba boredpanda.com.

“Myslela jsem si, že je to památník někomu, kdo zde zahynul při autonehodě, ale zdá se, že tento les bot je naprostou záhadou. Nikdo neví, kdo ty boty sem dává a proč,” uvedla fotografka. Jak zjistila, první zmínka o tomto podivném lese pochází z jara roku 1972. Podle policie však neexistují žádné záznamy o nehodě, která by se na tomto místě přihodila. Nicméně v některých botách je zasutých pár plastových koster, anebo visí vedle sebe. Z toho však nelze vyvodit, jaký to má význam nebo souvislost.

Existuje řada teorií pokoušejících se vysvětlit smysl tohoto místa. Podle jedněch se jedná o uměleckou instalaci, zatímco jiní to považují za součást hnutí na podporu pěší turistiky, které probíhalo v 70. letech minulého století. Možná to celé odstartovalo jako něčí památník, anebo žertík místních teenagerů.

“Nedalo mi to, abych nepřemýšlela o tom, kdo byli původní majitelé těch bot, jaký vedli život, zda ještě žijí, z jakého důvodu tu každý z nich zanechal své boty,” svěřila se Maher.

Jak ale někteří čtenáři upozornili, věšet či dokonce přibíjet boty stromům rozhodně neprospívá a může je to nejen poškodit, ale i zničit.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu