válkaČeskoslovenskoobjevy

Tajemné dětství Putina. Matka ho počala s alkoholikem. Ve vesnici, kde se narodil Stalin

Tajemné dětství Putina. Matka ho počala s alkoholikem. Ve vesnici, kde se narodil Stalin
Zdroj: Reuters

Na fotkách vypadá malý Voloďa jako neduživý a zakřiknutý chlapeček, ale ve skutečnosti byl vyhlášený rváč a chuligán, který nechyběl u žádné chlapecké rvačky. Dokonce ho nevzali do Pionýru kvůli jeho chování.

Markéta Oderská 4. srpna 2014

Osobnost jednoho z nejmocnějších mužů světa, ruského prezidenta Vladimíra Putina, formovalo tak jako každého jeho dětství. Nad ním se však stejně jako nad Putinovou sexuální orientací či majetkem vznáší několik otázníků. V každém případě sám Putin o svém dětství toho mnoho neprozrazuje.

Kdy se narodil? Oficiální zdroje uvádějí jako datum Putinova narození 7. říjen 1952. Moskevský politolog Stanislav Belkovský však na základě vlastních zdrojů tvrdí, že se Putin narodil o dva roky dříve. Totéž prohlašuje Putinova údajná matka Věra Putina z Gruzie.

Putin se svou matkou Marií Ivanovnou (1958)

Rus, nebo Gruzínec? Putin ve svém oficiálním životopise udává, že je synem dělnice a mechanika sovětského námořnictva a že dětství strávil v Petrohradě.„Pocházím z obyčejné rodiny,“ píše ve své biografii.

Svoji matku Marii Ivanovnu popisuje jako hodnou a benevolentní ženu, která vařila skvělá jídla, zatímco svého otce Vladimíra nijak nehodnotí, pouze se zmiňuje o jeho účasti ve válce. Nicméně jistá Věra Putina, která žije ve ve vesnici Metechi asi 20 kilometrů vzdálené od města Gori, odkud pochází i nechvalně známý diktátor Stalin, nepochybuje o tom, že ruský prezident je její ztracený syn.

Počátkem padesátých let prý měla nemanželského syna se ženatým Rusem Platonem Privalovem, který byl alkoholik. O dva roky později se provdala za gruzínského vojáka a přestěhovala se ním do Gruzie.

Později na manželův nátlak svěřila levobočka do péče svým prarodičům, od nichž si malého Vladimíra zřejmě adoptovali Putinovi oficiální rodiče. Svého syna Věra Putinová od té doby neviděla, poznala jej až v roce 1999 v televizi a svým tvrzením si je naprosto jistá. „Myslíte si, že bych nepoznala vlastního syna?” namítla a vyjádřila ochotu podstoupit testy DNA.

Další články

Zavří­t reklamu