válkaČeskoslovenskoobjevy

Tajemné betonové kruhy nadchly ufology – ovšem předčasně

Tajemné betonové kruhy nadchly ufology – ovšem předčasně
Zdroj: sploid.gizmodo.com

Občas se stane, že některý nález na první pohled zapadá do složité skládačky a dokonce může sloužit jako důkaz, že celý příběh je pravdivý. Tak se to stalo s betonovými prstenci objevenými na pobřeží Barentsova moře. Podle mnohých to jsou bývalá startovací zařízení pro nacistické ufotalíře.

Tomáš Chalupa 18. listopadu 2014

Nejen ufologové a konspirátoři, ale také místní lidé přísahají, že tajemné prstence vybudovali v oblasti Murmanska nacisté, kteří zde testovali své zázračné zbraně. Má jít především o známý projekt Dier Glocke, neboli Zvon. Stroj pracující na bázi antigravitace, poháněný tajemnou látkou Xerxum 525, jehož existence se sice nikdy nepotvrdila, ale bylo o něm napsáno už tolik knih a natočeno tolik dokumentů, že prostě musí existovat. Aspoň tak to vidí konspirátoři. Právě kruhové betonové prstence vypadají, jakoby právě odtud startoval Die Glocke, nebo další z celé palety předpokládaných nacistických ufotalířů. Zastánci konspiračních teorií jásali, protože se jim podle nich podařilo najít důkaz, že tajné nacistické projekty existovaly.

Die Glocke

Die Glocke

Jenže pravda je poněkud jiná. Ano, betonové prstence postavili za války Němci. Jenže nikoliv pro své létající talíře, ale pro dělostřelectvo. Betonové kruhy slouží jako opevění pro artilerii, která kontrolovala tuto oblast moře. Ostatně stavět odpalovací základny pro tajné zbraně tak blízko fronty nedává smysl. A když se 12. listopadu 1944 vylodili ruští mariňáci na pobřeží a celou oblast obsadili, nenašli žádné UFO, ale jen hromadu německých těžkých děl.

Tajemný prstenec

Tajemný prstenec

Rusové si poblíž postavili vojenský přístav a základnu a celou oblast uzavřeli, což samozřejmě léta dávalo konspirátorům další argumenty, že místo je tajné, protože se tam děly nacistické experimenty. Když Rusové základnu opustili, betonové prstence zůstaly. Odtud však k velké zlosti ufologů žádné tajné zbraně nestartovaly. Prostě tu jen stála děla.

Mnohé z nich jsou dnes pod vodou

Mnohé z nich jsou dnes pod vodou

Další články

Zavří­t reklamu