válkaČeskoslovenskoobjevy

Tajemná zóna v Rusku zvaná M-trojúhelník, co o ní víme?

Tajemná zóna v Rusku zvaná M-trojúhelník, co o ní víme?
Zdroj: messagetoeagle.com

Oblast kolem města Perm je přezdívaná trojúhelník M. Je to místo, kde dochází k mnoha paranormálním jevům a pozorováním. Vědci zatím nemají jasno v tom, co je příčinou těchto anomálií.

Tomáš Chalupa 6. listopadu 2017

Mnoho lidí, kteří trojúhelník M navštívili, cítilo přítomnost zvláštního druhu energie. Zvláštní síla, která může být negativní i pozitivní. I lidé, kteří nemají nijak blízko k esoterismu nebo mysticismu, jsou prostoupeni zvláštním pocitem velmi nezvyklé povahy.

Oficiálně byla permská zóna objevena v osmdesátých letech. Jde o oblast o rozloze 70 km, která je z velké většiny porostlá hustými lesy. Jeden její roh končí u obce Moljobka. První nezvyklé pozorování oznámil v létě roku 1980 jistý Pavel Sergejev. Viděl, jak do místního rybníka spadl z nebe rozměrný předmět. Kvůli dopadu se na hladině zvedly extrémně vysoké vlny. V říjnu 1984 zase Emil Bachurin, známý ruský ufolog, pozoroval v oblasti rudý kruh, který se z ničeho nic objevil nad lesem a pak zase zmizel.

Brzy do oblasti začali proudit vědci, novináři a nadšenci z celého Ruska. Stejně tak se začaly množit zprávy o pozorování barevných kotoučů na obloze, nejrůznějších koulí a dalších neobvyklých předmětů. Pozorovány rovněž byly zmutované druhy rostlin, popsán byl i fenomén mrazivého deště a několik lidí dokonce uvedlo, že slyšeli zpěv středověkého chorálu.

Naopak nebyly hlášeny žádné zmizelé osoby nebo zranění. Nikdo se také v oblasti neztratil, ale lidé, kteří oblast navštívili, si stěžovali na bolesti hlavy, nevolnosti a výkyvy teploty. Kmen Mansi, který žije nedaleko, oblast považovuje za posvátné místo, na které se nemá vstupovat. Má to zjevně velmi dobrý důvod.

Někteří vědci se domnívají, že fenomény mohou být způsobeny změnami v lokálním magnetickém poli. Dokonce se spekulovalo o tom, že magnetické pole změnilo směr toku řeky Sylva. Elektromagnetická energie může vycházet z hlubších zemských vrstev. Elektromagnetismus bude skutečně zřejmě hlavní příčinou fyziologických problémů i některých jevů, ale zdaleka jím nelze vysvětlit vše. I proto zůstává oblast trojúhelníku M stále hojně navštěvovanou odborníky i nadšenci, kteří se snaží přijít na kloub všem místním záhadám.

Další články

Zavří­t reklamu