válkaČeskoslovenskoobjevy

Tajemná síla na německé dálnici způsobovala nehody

Tajemná síla na německé dálnici způsobovala nehody
Zdroj: messagetoeagle.com

V roce 1929 byla postavena zbrusu nová dálnice mezi Brémami a Bremerhavenem. Byla velmi široká, mnohem širší než cesta, která zde vedla předtím. Byla to luxusní silnice, na které se mělo jezdit bezpečně a pohodlně. Jenže opak byl pravdou.

Tomáš Chalupa 27. srpna 2020

7. září roku 1930, tedy pouhý rok po otevření dálnice, se zde srazilo devět automobilů. Bavíme se o roce 1930, kdy byl provoz neporovnatelně řidší než dnes, takže aby se mohlo srazit hned devět automobilů, to už chtělo pořádnou dávku smůly. Nebo za tím bylo něco jiného?

Zřejmě ano, protože už od otevření zde došlo k více než sto nehodám, to je zhruba jedna za tři dny. Navíc se ale prý všechny staly v okolí dálničního ukazatele značícího 239. kilometr. Cedule přitom byla postavená na zcela rovném kusu dálnice.

Policie shromáždila výpovědi řidičů. Někteří vypovídali, že začali trpět zvláštním napětím, které jim snižovalo koncentraci na jízdu. Další vypověděli, že jim neznámá síla neustále strhávala volant mimo dálnici. A několik jich uvedlo, že kolem ukazatele 239 dokonce neznámá síla zcela převzala kontrolu nad vozem. Někteří prý byli takto nuceni narazit do před nimi jedoucího vozu. Policie byla z uvedených informací zmatená a znepokojená. Sice se to zdá bláznivé, ale podobných výpovědí, které jinde po Německu nezaznívaly, zaznamenala mnoho.

Nic nezjistila nejen policie, ale ani vědci. Ti provedli v oblasti několik různých šetření a výzkumů, ale nepřišli na nic neobvyklého. Spekulovalo se o magnetickém poli, které snad mělo nějak ovlivňovat řídící mechanismy vozů, ale to byla jen spekulace. Dodnes se neví, co za vlnou nehod, která se na silnici ve 30. letech udála, vlastně stálo.

Další články

Zavří­t reklamu