válkaČeskoslovenskoobjevy

Tahle kulturistka má už neuvěřitelných 80 let! Do důchodu se ale rozhodně nechystá

Tahle kulturistka má už neuvěřitelných 80 let! Do důchodu se ale rozhodně nechystá
Zdroj: dailymail.com
+ 5 fotek+ 6 fotek

Američanka Ernestine Shepherd patří k nejstarším kulturistům na světě. Letos oslavila osmdesát let, ale dle svých slov teprve začíná.

Simona Knotkova 26. listopadu 2016

Ernestine Shepherd z amerického Baltimore se kulturistice začala věnovat přitom až ve svých 56 letech. Za vším stálo tragické úmrtí její sestry Mildred Blackwell, která se tomuto sportovnímu odvětví věnovala jako první. Ernestine byla jejím skonem velmi zasažena a rozhodla se z depresí dostat právě prostřednictvím posilování.

Dnes má žena za sebou už dva tituly a také dva zápisy v Guinnessově knize rekordů, které se jí jako nejstarší kulturistce podařilo získat v letech 2010 a 2011. Za celým úspěchem samozřejmě stojí velká dřina a vůle.

Každé ráno Ernestine vstává ve tři hodiny a celé dny tráví běháním a posilováním. Za týden naběhá až 128 kilometrů. Její jídelníček se skládá výhradně z bílků, kuřete, zeleniny a spousty vody.

Velkou oporou jí je manžel Collin, s nímž je vdaná už 52 let. Ona sama se zase snaží pomáhat dalším ženám v pokročilém věku a působí jako trenérka.

Když letos v červnu oslavila své osmdesáté narozeniny, na Facebook si napsala: „Pořád jsem odhodlaná, pořád jsem oddaná a stále mám disciplínu, abych byla ve formě. Těším se, co dalšího má pro mě Bůh přichystaného, protože já teprve začínám.“

Tomu říkáme dobrá motivace!

Další články

Zavří­t reklamu