Muž byl vyfocen na jezeru Lake Charlevoix v Michiganu.

Muž byl vyfocen na jezeru Lake Charlevoix v Michiganu. | zdroj: odditycentral.com


Tahle fotka prý není Photoshop. Věříte tomu?

TÉMATA: usa | virál

user-avatar

Simona Knotková

20. 02. 2017 | 12:00

Byl to obyčejný den na zamrzlém jezeru v Michiganu. Andy Poineau si z něho pořídil i pár fotek. Jedna ale obzvláště zaujala množství lidí na sociálních sítí. Co je na ní tak senzačního?

Fotografie muže stojícího na vodní hladině s lopatou v ruce vypadá jako dokonalá ukázka Photoshopu. Ve skutečnosti však snímek žádnou počítačovou úpravou neprošel. Třiašedesátiletý Andy Poineau z michiganského Boyne City jednoduše vystihl chvíli, kdy byla zamrzlá hladina jezera průzračná jako sklo. Pozorovatel fotky se ale přesto nemůže ubránit optické iluzi. I to je důvod, proč fotografii na Facebooku sdílelo více jak 70 tisíc lidí a o muže se začala zajímat média.

"Mělo to tolik zhlédnutí. Nikdy by mě nenapadlo, jak rychle to může jít. Ten prudký nárůst zájmu mě opravdu dostal," nestačil se divit muž.

Ač pravdivost fotografie potvrdili i experti, množství lidí stále nevěří tomu, že by do konečného výsledku nezasáhl Photoshop. Poineau se však brání, že podobný úkaz už několikrát v minulosti zažil. "Za posledních padesát let jsem takhle průzračně zamrzlou hladinu viděl už možná pětkrát nebo šestkrát. Určitě se to stalo i víckrát, ale nechodím se tam dívat pořád."

Zamrzlá hladina jako sklo vzniká kombinací pomalého mrznutí a pohybu vody pod ledem. Kdyby se do celého procesu přidaly plyny jako kyslík, dusík a oxid uhličitý, začaly by se v ledu tvořit bubliny.

Na pohled krásně zamrzlý led je ale na chození zážitkem jen pro odvážné. Člověk si totiž připadá, jako by skutečně chodil jen po vodě. "Bylo těžké odhadnout, jak moc je ten led silný. Když jsem na něj hodil kámen, nic se nestalo. I tak jsem se ale bál jít moc daleko. Bylo to trochu strašidelné. Raději jsem si vzal lopatu a zkoušel jsem, jestli led vydrží," popisuje muž.

 

 

 

témata

user-avatar

Simona Knotková

20. 02. 2017 | 12:00

Zavří­t reklamu