válkaČeskoslovenskoobjevy

Tahle babička dechovku opravdu neposlouchá. Zpívá v tvrdé grindcorové skupině

Myslíte si, že jste na založení hudební kapely už příliš staří? Dokud žijete, rozhodně nikdy není pozdě. Kanaďanka se na dráhu grindcorové zpěvačky dala kupříkladu až v osmašedesáti.

Simona Knotkova 7. ledna 2017

Kariéra Grindmother, jak si žena přezdívá, začala v roce 2014. Kapela jejího syna Corrupt Leaders tehdy hledala vhodného vokalistu.

„Nahrávali jsme EP a požádali jsme ji, zda by nám na albu nezahostovala se svým křikem. Během natáčení videa jsem viděl, kolik vzteku do toho dává,“ říká muž, který si pro změnu říká Rain Forest.

Matka se synem nakonec odstartovali společný projekt Grindmother. A úspěch se dostavil brzy. Starší žena praktikující tvrdý hudební žánr vzbudila pozornost mnohých posluchačů a na YouTube a Facebooku jejich videa mají už přes milion zhlédnutí. Všiml si jich dokonce sám Ozzy Osbourne, který je zmínil ve svém tweetu.

Kanaďanka se do toho umí pořádně opřít.

Kanaďanka se do toho umí pořádně opřít.

Moc pochopení nemají pro aktivity Grindmother jen její přátelé. Žena se tomu ale nediví. „Když jsem byla mladá, i moji rodiče považovali The Beatles nebo The Rolling Stones jenom za hluk, ne za hudbu. Takže mám pro kamarády pochopení,“ směje se.

A kde se v ní bere tolik vzteku? Motorem pro ni prý je dnešní svět, v němž se děje hodně špatných věcí.

Vemte si z toho inspiraci a až něco rozčílí zase vás, hněv také zkuste přetavit v něco kreativního.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu