válkaČeskoslovenskoobjevy

Tady to všechno začalo. Mick Jagger a Keith Richards se potkali už v první třídě

Tady to všechno začalo. Mick Jagger a Keith Richards se potkali už v první třídě
Zdroj: vintag.es

Roku 1950 zasedli Mick Jagger a Keith Richards do lavic společné ttřídy. Tehdy jim bylo sedm a oba se stali žáky základní školy Wentworth Primary School v Dartfordu. Po čase se jejich cesty rozešly, ale v pravý čas na sebe mladí muži znovu narazili.

Simona Knotkova 17. září 2018

I když jejich společných fotek mělo být v budoucnu ještě nespočet, ta první je jenom jedna. A vůbec nepochází ze 60. let. Úplně poprvé byli oba muzikanti společně zvěčněni během školního focení v roce 1951.

Fotografie třídy s nástupem v roce 1950. Nahoře je zakroužkovaný Keith Richards, pod ním v řadě Mick Jagger.

O čtyři roky později se jejich cesty rozešly a každý z nich pokračoval ve studiu na jiné škole – Mick si vybral gymnázium, Keith začal chodit na střední školu technického zaměření. Znovu je dohromady svedla teprve cesta vlakem v roce 1960. Během obnoveného kontaktu poznali, že toho mají spolu hodně společného, a rozhodli se, že založí kapelu. Zbytek historie už všichni známe.

Ze soupisky wentworthské základky.

Základní škola v Dartfordu je dnes fanoušky Stonů vyhledávaným místem. Více prozradil zástupce ředitele Paul Langridge: „Pro školu je to skvělé téma k debatě, že tu na samém patře seděly dvě mezinárodní hvězdy. Měli jsme tu už návštěvníky z Japonska, Ameriky i Německa. Příběh Micka a Keitha říkáme našim dětem jako inspiraci, že i ony mohou něčeho podobného dosáhnout.“

Související články

Další články

Zavří­t reklamu