válkaČeskoslovenskoobjevy

Tady je důkaz, proč šlechta degeneruje. Kouří a chlastá od dětství!

Tady je důkaz, proč šlechta degeneruje. Kouří a chlastá od dětství!
Zdroj: www.andrewcusack.com

Vychovatelé a učitelé se při pohledu na tuhle fotku zajisté zhrozí. Dvě nedospělé děti v pubertálním věku se s očividnou rozkoší oddávají požitkům, které si mohou dovolit jen dospělí! O to více překvapí, že tyhle malé nezbedy při jejich prázdninovém alkoholickém a kuřáckém dýchánku na jachtě vyfotila jejich vlastní matka – šlechtična!

blondie 3. září 2014

Je to tak. Autorkou fotografie, která popudila puritány a vyvolala úsměv na tvářích všech, co milují humor, je německá aristokratka Marianne z rodu Sayn-Wittgenstein-Sayn, známá mezi fotografy pod uměleckým pseudonymem „Mamarazza“. V 16 letech dostala od rodičů svůj první fotoaparát a od té doby se stalo focení její celoživotní láskou.

Mamarazza na dovolené

Mamarazza na dovolené

Objektem její fotografické vášně se stali i její dva potomci – princezna Yvonne a princ Alexandr. V roce 1955 trávili s matkou společné chvíle na jachtě u ostrova Mallorka, a jak patrno z fotografie, hezky si to tam spolu užívali.

Tehdy třináctiletá Yvonne si lačně přihýbá z láhve suchého sherry a její o rok mladší bratr si vychutnává cigaretku jako zkušený kuřák. Přitom už za sedm let bude muset vystřídat v čele německého knížecího rodu svého otce Ludvíka, který zahyne v roce 1962 při autonehodě. Je vidět, že se na tuto roli zodpovědně připravoval již od dětství.

Zámek Sayn v Porýní

Zámek Sayn v Porýní

Dnes je princ Alexandr, jinak německý podnikatel, viceprezidentem celoevropského sdružení na ochranu kulturního dědictví Europa Nostra i čestným prezidentem Asociace německých hradů. Jeho rod ostatně vlastní hrad i zámek Sayn v Porýní, v jehož prostorách mimochodem vystavovalo blanenské muzeum uměleckou litinu.

A paparazzi mamá Mamarazza? Ta už za pět let oslaví kulatou stovku, stále fotí, vystavuje a vůbec je prý při síle. Jak to ta ženská ksakru dělá?

Fotografka Mamarazza

Fotografka Mamarazza

Další články

Zavří­t reklamu