válkaČeskoslovenskoobjevy

Tablet, nebo notebook? Co drží žena na starověkém sloupu?

Na starověkém řeckém sloupu nazvaném Korunovaná žena se služebnicí v chrámu je vidět předmět, který ze všeho nejvíce připomíná tablet nebo notebook. Aspoň to tvrdí konspirátoři, kterým se zdá, že na běžnou šperkovnici je krabice příliš rovná.

Tomáš Chalupa 5. února 2016

Sloup pochází někdy z období kolem roku 100 před naším letopočtem. Jak se na něm objevilo vyobrazení notebooku? Historici tvrdí, že to není notebook, ale truhlice se šperky. To se ale ufologům a milovníkům záhad příliš nepozdává. „Když se na sochu podívám, tak myslím na Delfskou věštírnu, kde kněžky byly údajně přímo spojeny s bohy a získávaly od nich informace,“ okomentoval fotografii čtenář s nickem StillSpeakingOut.

Sloup je součástí expozice kalifornského Muzea Paula Gettyho v Malibu. V popisce sloupu je uvedeno, že jde o sedící ženu, která sahá do zářící klenotnice. Tu drží služebná, připravující ji na její pohřeb. Pokud vezmeme v úvahu, že pro mnohé současníky je laptop pokladnicí informací se zářící obrazovkou, může mít nick StillSpeakingOut svým způsobem vlastně pravdu. Jak se ovšem starým Řekům dostal laptop před více než dvěma tisíci do rukou, je otázkou. Že by v tom opět měli prsty mimozemšťané?

Související články

Další články

Zavří­t reklamu