válkaČeskoslovenskoobjevy

Syn zažaloval svého otce za to, že ho v dětství opustil

Syn zažaloval svého otce za to, že ho v dětství opustil
Zdroj: odditycentral.com

S netradičním případem se setkala soudkyně v Brazílii. Osmnáctiletý chlapec zažaloval svého otce za to, že mu neposkytoval dostatek otcovské lásky.

Simona Knotkova 3. října 2017

Zajímavostí je, že žalující nestál o finanční odškodnění, ale pouze o soudní uznání otcovy viny. Obžalovaný muž se před soudkyní Gabrielou Jardon bránil slovy: „Nemůžu být přinucen někoho milovat. Finančně jsem se o něho vždy staral, ale žádné další city k němu nemám a nikdo mě k nim nemůže donutit. Tečka!“

Mladík se při setkání s otcem v soudní síni rozplakal. Následně ho začal obviňovat ze všech prohřešků. Muž se o něj po svém odchodu nezajímal, úmyslně se mu vyhýbal a nakonec i přestal brát telefony. Chlapec jeho nezájmem trpěl a scházela mu otcovská láska.

Podle Jardon nemůže být o porušení zákona řeč, když rodič řádně platí alimenty. V neobvyklém případu se přesto přiklání na stranu mladého Brazilce.

„Neexistuje něco jako povinnost druhého milovat, existují ale určité rodičovské povinnosti. I bez lásky se musíte o své děti starat a být tam pro ně. To znamená víc než jakákoliv peněžní podpora,“ sdělila.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu