Bylinková čokoláda je zdravou alternativou pro menstruující ženy.

Bylinková čokoláda je zdravou alternativou pro menstruující ženy. | zdroj: odditycentral.com


Švýcar vymyslel pro ženy čokoládu, která jim pomůže lépe snášet menstruaci

TÉMATA: čokoláda | švýcarsko | extra nápady

user-avatar

Yvonne K.

10. 02. 2017 | 07:57

Která žena nemiluje čokoládu a která si naopak hoví blahem, když má menstruaci? Asi málokterá. Není proto divu, že na trh přichází čokoláda, která nejen potěší jejich chuťové pohárky, ale ještě jim zmírní bolestivé menstruační křeče a vylepší náladu. Obsahuje totiž speciální kombinaci léčivých bylin.

Má název Frauenmond, což přeloženo do češtiny značí “ženský měsíc”. Obsahuje 60 procent kakaa a 17 různých druhů bylin ze švýcarských hor. Vyrábí ji švýcarská firma “Chocolate with Love” (Čokoláda s láskou), jejímž zakladatelem je proslulý cukrář Marc Widmer. Ten na nápad s menstruační čokoládou přišel před třemi roky, když se setkal s jednou farmářskou rodinou z Grafenortu a zjistil, že vaří speciální bylinný čaj pro ženy na zmírnění jejich menstruačních potíží. Widmer se o tyto byliny hned zajímal a rozhodl se je přidat do čokoládové hmoty. Spojil se s aromaterapeutkou a fytoterapeutkou Claudií Jumou-Hotzovou a několik měsíců vylepšoval recepturu. Čokoláda "Ženský měsíc"

Svůj produkt Widmer označuje za první zdravou čokoládu vyrobenou speciálně pro ženy. To ovšem neznamená, že si ji nemohou vychutnávat i muži. Widmer zdůrazňuje, že nejde o lék, ale o chutnou kombinaci čokolády a bylin, která může ženám zlepšit náladu a ulehčit jim menstruaci. Odborníci souhlasí, že konzumace mírného množství kvalitní tmavé čokolády zmírňuje menstruační křeče i premestruační syndrom. Po tomhle zjištění se mnoha milovnicím čokolády jistě uleví!

 

user-avatar

Yvonne K.

10. 02. 2017 | 07:57

Zavří­t reklamu