válkaČeskoslovenskoobjevy

Švýcar vymyslel pro ženy čokoládu, která jim pomůže lépe snášet menstruaci

Švýcar vymyslel pro ženy čokoládu, která jim pomůže lépe snášet menstruaci
Zdroj: odditycentral.com

Která žena nemiluje čokoládu a která si naopak hoví blahem, když má menstruaci? Asi málokterá. Není proto divu, že na trh přichází čokoláda, která nejen potěší jejich chuťové pohárky, ale ještě jim zmírní bolestivé menstruační křeče a vylepší náladu. Obsahuje totiž speciální kombinaci léčivých bylin.

Yvonne Pokorná 10. února 2017

Má název Frauenmond, což přeloženo do češtiny značí “ženský měsíc”. Obsahuje 60 procent kakaa a 17 různých druhů bylin ze švýcarských hor. Vyrábí ji švýcarská firma “Chocolate with Love” (Čokoláda s láskou), jejímž zakladatelem je proslulý cukrář Marc Widmer. Ten na nápad s menstruační čokoládou přišel před třemi roky, když se setkal s jednou farmářskou rodinou z Grafenortu a zjistil, že vaří speciální bylinný čaj pro ženy na zmírnění jejich menstruačních potíží. Widmer se o tyto byliny hned zajímal a rozhodl se je přidat do čokoládové hmoty. Spojil se s aromaterapeutkou a fytoterapeutkou Claudií Jumou-Hotzovou a několik měsíců vylepšoval recepturu.

Čokoláda "Ženský měsíc"

Čokoláda „Ženský měsíc“

Svůj produkt Widmer označuje za první zdravou čokoládu vyrobenou speciálně pro ženy. To ovšem neznamená, že si ji nemohou vychutnávat i muži. Widmer zdůrazňuje, že nejde o lék, ale o chutnou kombinaci čokolády a bylin, která může ženám zlepšit náladu a ulehčit jim menstruaci. Odborníci souhlasí, že konzumace mírného množství kvalitní tmavé čokolády zmírňuje menstruační křeče i premestruační syndrom. Po tomhle zjištění se mnoha milovnicím čokolády jistě uleví!

Další články

Zavří­t reklamu