válkaČeskoslovenskoobjevy

Světová výstava Titanic připlouvá do Prahy!

+ 6 fotek+ 7 fotek

Od 10. února se v pražských Letňanech naskytne jedinečná možnost projít se po legendárním zaoceánském parníku Titanicu. Do 30. 6. se totiž v areálu PVA Letňany otevře světově úspěšná výstava nazvaná jednoduše Titanic. Díky ní návštěvník nahlédne do kajut slavné lodi, projde strojovnou, jídelnou a dalšími částmi plavidla. Velkým lákadlem bude také přítomnost více než stovky artefaktů vylovených z vraku Titanicu.

Tomáš Chalupa 27. ledna 2016

Na světové výstavě Titanic se návštěvníci seznámí nejen s osudy legendárního Titaniku a jeho pasažérů, ale také s bouřlivým obdobím technických objevů i společensko-politickou situací na počátku 20. století.

Titanic byl ve své době největší osobní parník světa. Byl určen pro převoz cestujících a pošty mezi Evropou a Severní Amerikou. Právě ohromné transatlantické parníky symbolizovaly velkolepý rozvoj techniky a nástup nových technologií. Titanic však ztroskotal ve vodách Atlantiku již během své první plavby dne 15. dubna 1912. Zahynulo na něm přes 1500 osob.

Každý návštěvník při vstupu na výstavu dostane boarding pass – palubní vstupenku. Díky této vstupence s konkrétním jménem reálného člověka, který na Titaniku v době jeho katastrofy byl, prožije celou prohlídku výstavy jako jeden z cestujících na palubě. Uvidí stovky originálních artefaktů vyproštěných ze slavného vraku na dně oceánu. Mezi exponáty jsou části vybavení lodi, kusy nábytku, porcelán a osobní předměty cestujících, jako jsou šperky, kabelky i části oblečení. Díky dokonalé rekonstrukci kajut, strojovny nebo jídelny návštěvníci nasají atmosféru přepychu a technického pokroku počátku 20. století. Zažijí nádheru dobových interiérů i hluk strojoven a dotknou se osudného ledovce.

Celková rozloha výstavy je více než 3000 metrů čtverečních. Společnost RMS Titanic, která výstavu vlastní, je jedinou společností, která vlastní právo na vytahovaní částí vraku z lodě. Délka návštěvy výstavy je cca na dvě hodiny. Velmi oblíbenou částí je také obchod se suvenýry. Mezi nimi je například stejný porcelán, který byl na Titanicu. Zajímavá je také možnost nákupu hrstky uhlí vyloveného z vraku lodě. Oblíbenou je samozřejmě kopie šperku Srdce oceánu, kterou znají fanoušci z Cameronova filmu Titanic. Na výstavě je také možné bez blesku fotografovat. To návštěvník jistě ocení u slavné přídě lodě, na kterou je možné vstoupit a udělat si fotografii na památku.

Osobní prožitky a mnoho reálných exponátů řadí výstavu Titanic k nejoblíbenějším na celém světě. Vstupenky na výstavy se již nyní prodávají v síti Ticketportal. Nenechte si ji ujít.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu