válkaČeskoslovenskoobjevy

Svět na ni už zapomněl. Herečka Frances Day byla ale dřív blonďatým miláčkem publika

Svět na ni už zapomněl. Herečka Frances Day byla ale dřív blonďatým miláčkem publika
Zdroj: mashable.com
+ 9 fotek+ 10 fotek

Původem americká herečka Frances Day měla ve 30. letech nakročeno k tomu, aby se stala jednou z největších mezinárodně uznávaných hvězd. I díky svému přičinění ale upadla v zapomnění.

Simona Knotkova 9. října 2016

Narodila se pod jménem Frances Victoria Schenk 16. prosince 1908 v East Orange, New Jersey. Svou kariéru začala jako tanečnice v newyorských kabaretech. Právě tady ji objevil australský podnikatel Beaumont Alexander. Již odbarvená a pod uměleckým pseudonymem Frances Day s ním následně odjela do Londýna. Její vystoupení zde nabíraly stále většího věhlasu a v roce 1928 jí vynesly první filmovou roli ve snímku The Price Of Divorce.

Britské publikum si ji zamilovalo a Day se stala úplně prvním hereckým sex symbolem v zemi. „Byla tak ohromně atraktivní. Muži na ní během vystoupení mohli oči nechat,“ řekl o Frances herec John Mills.

Frances se během svých tanečních vystoupení nebála publikum provokovat.

Frances se během svých tanečních vystoupení nebála publikum provokovat.

Mezi jejími nápadníky byl například Eduard VIII., jeho bratr, pozdější britský král Jiří VI., či Anthony Eden. Kromě mužů si ji ale předcházely i ženy. „Vaší mimořádné a vášnivé přitažlivosti nelze odolat,“ napsala jí v listu první dáma USA Eleanor Roosevelt. Day si přitom už jako devatenáctiletá vzala za muže dvakrát tak staršího Alexandera. Za tři roky se od sebe odloučili a herečka se poté už nikdy znovu neprovdala.

Později se začaly projevovat také její hvězdné manýry. Na divadelní vystoupení nechodila včas, natahovala je po produkci požadovaném konci. Tvůrci se od ní postupně začali odtahovat a její popularita po roce 1945 klesala.

Z veřejného života Frances Day pak úplně zmizela o dvacet let později. Změnila si jméno na Samta Young Johnson a od své slavné minulosti se distancovala. Opuštěná zemřela 29. dubna 1984 ve svých 75 letech. Byt a jmění v hodnotě pěti milionů korun zanechala muži, který měl nad jejím obydlím kancelář a znal ji v podstatě jenom od vidění.

Další články

Zavří­t reklamu