Věk ani handicap není překážkou.

Věk ani handicap není překážkou. | zdroj: today.com


Svět dojala fotografie devadesátiletých důchodců na jejich prvním rande

TÉMATA: senioři | vztahy | láska

user-avatar

Simona Knotková

28. 04. 2016 | 09:00

Ani s pokročilejším věkem život nekončí a nikde není psáno, že se už nemůžete zamilovat. Dokonce i v devadesáti! Příkladně to dokazuje dvojice Miriam Steinerová a Harold Sharlin. Fotka z jejich prvního rande naslepo byla zveřejněná na Facebooku, kde se dočkala tisícovky lajků a sdílení.

Miriam Steinerové je 93 let a o svého manžela přišla už v roce 1999. Od té doby neměla žádnou jinou známost. Harold Sharlin má 90 let a vdovcem je od roku 1998. S Miriam se seznámil díky vnučce, která ženu obsluhovala v restauraci. "Moje vnučka Jenny byla unešená elánem a energií Miriam. 'Byla byste skvělou partií pro mého dědu,' řekla jí," sdělil Sharlin serveru Today News.

Schůzka se uskutečnila hned na další den ve washingtonském knihkupectví Politics & Prose. Když se obsluha obchodu dozvěděla, že mají rande naslepo, s dovolením si je vyfotila. Fotografii následně publikovala na sociální síti, kde se stala virálem.

"Je to opravdu velmi neobvyklé," přiznává Steiner. "Oba jsme devadesátiletí a máme handicap. Nevlastníme ani auta. Je složité jako senior navazovat vztahy. Rozhodně je to ale důležité."

Jak se bude jejich vztah vyvíjet, zatím neví. Momentálně se ale těší z přítomného okamžiku a jsou rádi, že ve svému věku poznali někoho nového.

user-avatar

Simona Knotková

28. 04. 2016 | 09:00

Zavří­t reklamu