Svatbu se ututlat nepodařilo a dorazila na ni spousta nezvaných

Svatbu se ututlat nepodařilo a dorazila na ni spousta nezvaných "návštěvníků". | zdroj: beatlesbible.com


Svatbu Paula McCartneyho s Lindou málem zrušila partnerská hádka. Neobjevil se na ní ani jeden z Brouků

TÉMATA: hudba | muzikanti | svatba | paul mccartney | beatles | manželství | slavné dvojice

user-avatar

Simona Knotková

15. 11. 2019 | 13:00

12. března 1969 si šestadvacetiletý Paul McCartney bral sedmadvacetiletou americkou fotografku Lindu Eastman. I když se mělo jednat o utajený obřad, dvojici obklopily davy nenasytných novinářů a brečících fanynek.

Paul McCartney se hodně snažil, aby se o chystaném obřadu nedozvěděl nikdo z nepovolaných. Obřadní síň na radnici v londýnském Marylebonu zamluvil pouhý den předtím. Prsten za dvanáct liber (cca 355 korun) pak prý koupil jen pár minut před zavírací dobou obchodu. Nechybělo přitom málo a k svatbě nikdy nedošlo.

"Byli jsme blázni. Noc předtím jsme se strašně pohádali a málem jsme to všechno odvolali. Náš vztah lítal nahoru dolů, což je celkem protiklad k tomu závěrečnému obrazu: 'Dvacet pět let požehnaného manželství! Nemají štěstí na lidi ze šoubyznysu?' Ale opravdu ho máme. Představte si nás dva v malé veslici, která se snaží vyhnout divoké vodě. V divoké vodě jsme přitom po celou dobu byli, člověče, takže o to zázračnější je, že jsme to zvládli. Ale zvládli jsme to," vzpomíná McCartney v autobiografické knize Po mnoha letech (1997), kterou napsal společně s Barrym Milesem.

Za svědka šel dvojici Paulův bratr Michael a asistent The Beatles Mal Evans. Samotní Brouci se na akci neobjevili. Pravděpodobně nebyli ani pozvaní.

"Opravdu si už nevzpomínám, jestli jsem někoho z kapely pozval, nebo nepozval. Jak to? Asi jsem prostě hajzl, fakt to netuším. Možná to bylo kvůli tomu, že naše kapela se už rozpadala. Byli jsme na sebe všichni nasraní. Rozhodně jsme tehdy už nebyli tou partou. Tak to je. Jak se jednou kapela rozpadne, je konec," vypráví muzikant.

Po obřadu čtveřice zamířila do kostela St John's Wood Church, kde sňatek posvětil reverend Noel Perry-Gore. I když se všichni aktéři pokoušeli svatbu do posledního momentu ututlat, informace se stejně dostala na veřejnost. Na poklidné oddání tak mohli Paul s Lindou zapomenout. Venku je obklopily davy senzacechtivých novinářů a brečících fanynek, které smutnily nad ztrátou svobody svého hudebního idola.

Připomeňme, že manželství vydrželo dvacet devět let a přerušila ho teprve smrt Lindy, která v 56 letech zemřela na rakovinu prsu. Na den, kdy se zrodil jeden z nejpevnějších svazků umělecké scény, zavzpomínejte prostřednictvím následující galerie.

user-avatar

Simona Knotková

15. 11. 2019 | 13:00

Zavří­t reklamu