Svatební pár Elvis Presley a Priscilla Annu Beaulieu | zdroj: www.ibtimes.com


Svatba roku 1967: žení se král rokenrolu Elvis Presley!

TÉMATA: zpěváci | pop music | elvis presley | král rokenrolu

user-avatar

Blondie

27. 05. 2015 | 16:00

Ve své době byl Elvis Presley nejžádanějším svobodným mužem. Pro jeden jediný jeho pohled mnohé ženy a dívky omdlévaly. Většina lidí si ale myslela, že se Elvis nikdy neožení, protože se nebude chtít usadit. Stejně jako si to dlouhá léta říkali Češi o Karlu Gottovi. Elvis Presley stejně jako český slavík však své fanoušky zaskočil a mnohé fanynky zklamal. V prosinci 1966 požádal o ruku o 11 let mladší Priscillu Annu Beaulieu, se kterou se seznámil už v roce 1959 během vojenské služby v Německu. Všem bylo v tu chvíli jasné, že si král rokenrolu již našel svoji královnu.

Svatba hvězdného páru se konala 1. května roku 1967 v hotelu Aladdin v nevadském Las Vegas. Celý svět ji tenkrát sledoval, stejně jako v roce 2011 královskou svatbu prince Williama a Kate Middletonové. Svatební obřad trval jen osm minut a proběhl za účasti malého počtu rodinných příslušníků a přátel, mezi kterými nemohl chybět Elvisův manažer Tom Parker. Následovala tisková konference a recepce pro 100 hostů. Při ní si novomanželé zatančili na slavný Elvisův hit Love Me Tender.

Přesně devět měsíců po svatbě, 1. února 1968, se Presleyovým narodila jejich jediná dcera Lisa Marie Presley. Manželství však dlouho nevydrží a po pěti letech je rozvedeno. „Náš rozvod nezpůsobil ani jiný muž, ani jiná žena, ale má kariéra,“ prohlásil tehdy Elvis Presley. „Příliš jsem cestoval, byl jsem moc často pryč,“ přiznal. V případě slavného zpěváka se něco takového ovšem dalo očekávat.

Deset let po svatbě Elvis Presley své fanoušky opět zaskočí, když náhle umírá na infarkt. Média spekulují, že se předávkoval medikamenty. Jsou však lidé, kteří se s tímto faktem dodnes nesmířili a stále věří, že král rokenrolu smrt jen předstíral a dosud na utajeném místě žije.

user-avatar

Blondie

27. 05. 2015 | 16:00

Zavří­t reklamu