válkaČeskoslovenskoobjevy

Svatba, která před 50 lety všechny zaskočila: Frank Sinatra si bral o 30 let mladší Miu Farrow

Svatba, která před 50 lety všechny zaskočila: Frank Sinatra si bral o 30 let mladší Miu Farrow
Zdroj: pinterest/AP
+ 6 fotek+ 7 fotek

Jejich svatba 20. července roku 1966 mnohé zaskočila a pohoršila. Sinatrovi bylo padesát, Mie pouhých jednadvacet. On byl populárním zpěvákem, jehož hity kralovaly hitparádám, její herecká hvězda teprve vycházela. Sinatra měl za sebou dvě nepodařená manželství a řadu turbulentních milostných afér s herečkami, zatímco Farrow do vztahu vešla ještě jako panna.

Yvonne Pokorná 19. července 2016

Seznámili se spolu ve filmových ateliérech, když Sinatra zrovna točil válečný snímek Von Ryanův Expres a Farrow účinkovala v televizním seriálu Peyton Place. Mia kolem procházela v průsvitné noční košilce a upřeným pohledem sledovala pěveckou ikonu. I když měla měla hubenou, chlapeckou postavu a působila dětsky, bylo v ní něco svůdného. “Kolik je ti let, dítě?” zeptal se jí. “Takové otázky ženě nepokládáme,” odpověděla mu a pohodila svými dlouhými blonďatými vlasy. “V mžiku jsem byl její,” vzpomínal Sinatra později. “Líbily se mi její vlasy. Myslím, že těmi mě dostala,” dodal.

Mia Farrow a Frank Sinatra spolu začali chodit, když Sinatra točil film Von Ryanův Expres.

Mia Farrow a Frank Sinatra spolu začali chodit, když Sinatra točil film Von Ryanův Expres.

Také Mia v modrookém elegánu s kloboukem našla zalíbení. V jejích očích byl vším, po čem dívka jejího věku mohla toužit: skvělý milenec, obdivuhodný muž. Vlivný, slavný, bohatý. Přistupoval k ní jako otec, což Mie, která lásku svého vlastního otce vždy postrádala, zpočátku imponovalo. Pak ji to ovšem svazovalo. Po několika idylických týdnech se v jejich vztahu začaly vynořovat první problémy. Sinatra po Mie chtěl, aby se vzdala své herecké kariéry a sliboval, že se o ni postará. ”Má kariéra je to jediné, co mi dává smysl,” zaskočila ho tehdy svou odmítavou reakcí. “Zvykni si na to, že mám svou vlastní hlavu. Nejsi můj otec a já nejsem tvá dcera. Neříkej mi, co mám dělat,” odsekla mu.

Byl mezi nimi vztah otec - dcera, byť se tomu Mia pak vzepřela.

Byl mezi nimi vztah otec – dcera, byť se tomu Mia pak vzepřela.

Když jí Sinatra později zakázal kvůli své bývalé rodině zúčastnit se oslavy svých padesátých narozenin, Mia si na druhý den v herecké šatně sama ostříhala své dlouhé vlasy. Ty vlasy, pro které se Sinatra do ní zamiloval! Udělala to proto, aby se definitivně zbavila dětského image. I tak jí ale Sinatra požádal o ruku.

Byli považováni za jeden z nejkrásnějších párů historie, nehledě na značný věkový rozdíl mezi nimi.

Byli považováni za jeden z nejkrásnějších párů historie, nehledě na značný věkový rozdíl mezi nimi.

Brali se 20. července roku 1966 v Las Vegas. Mia byla nakrátko ostříhaná jako chlapec a na sobě měla bílé hedvábné šaty po kolena s dlouhými kaftanovými rukávy, tedy ten druh neformálního oděvu, který si na sebe berou nevěsty většinou až při druhé svatbě. „Mám doma skotskou, která je starší než ona,“ prohlásil tenkrát o nevěstě herec Dean Martin, jeden ze Sinatrových nejbližších přátel. Starší než novomanželka ostatně byly i dvě ze tří dětí slavného zpěváka – a nejspíš proto se nikdo z Frankovy rodiny obřadu nezúčastnil.

Ženich a nevěsta a pozvaní hosté: herci Montgomery Clift, Dean Martin a Arlene Dahl

Ženich a nevěsta a pozvaní hosté: herci Montgomery Clift, Dean Martin a Arlene Dahl

Zato se mezi svatebčany objevil komik Red Skelton, který den před tím postřelil svou vlastní ženu. Mia z toho byla v šoku. Říkala si, do jakého světa to vlastně vstupuje, když manžel střílí na manželku a pak jde klidně na svatbu svého přítele. “Neboj se, byla to jen nešťastná nehoda,” uklidňoval ji Sinatra.

Mia Farrow v hororu Rosemary má děťátko (1967)

Mia Farrow v hororu Rosemary má děťátko (1967)

Manželství jim ale dlouho nevydrželo. Rozpadlo se ani ne po roce. Sinatra těžce nesl, že Mia točí s Romanem Polanskim horor Rosemary má děťátko, za který později získala nominaci na Zlatý glóbus. “Ty porodíš dítě ďáblovi? To se mi nelíbí. To je nějaká divná woodoo sračka. Moje máma zešílí, až to uvidí,” hořekoval. Mia si ale opět stála na svém. Natáčení hororu se ovšem protáhlo, takže Mia nemohla hrát po boku Sinatry v jeho filmu Detektiv, jak si přál. Protože odmítla natáčení s Polanskim ukončit, poslal za ní Sinatra na plac svého právníka i s rozvodovými papíry. V srpnu 1968 už byli oficiálně rozvedeni kvůli velkému věkovému rozdílu.

Mia Farrow a syn Ronan, který je možná synem Franka Sinatry, byť úředně je jím režisér Woody Allen.

Mia Farrow a syn Ronan, který je možná synem Franka Sinatry, byť úředně je jím režisér Woody Allen.

Rozvodem jejich vztah však neskončil. Pokračoval v tajnosti, i když se Sinatra po čtvrté oženil a Mia se provdala za skladatele Andrého Previna a později žila s režisérem Woodym Allenem. „Vracel se, znovu a znovu a znovu a znovu. Nikdy jsme se doopravdy nerozešli,“ svěřila se Farrow před třemi lety časopisu Vanity Fair. Naznačila dokonce, že její syn Ronan, který se narodil v roce 1987 a jehož otcem je úředně Allen, možná v sobě má Sinatrovu krev.

Další články

Zavří­t reklamu