válkaČeskoslovenskoobjevy

Susan Sarandon v Cannes slovně zaútočila na Woodyho Allena. Označila ho za sexuálního násilníka

Susan Sarandon v Cannes slovně zaútočila na Woodyho Allena. Označila ho za sexuálního násilníka
Zdroj: dailymail.co.uk
+ 1 fotka+ 2 fotky

Obvinění uvalené na Woodyho Allena, který měl sexuálně zneužívat svou sedmiletou adoptivní dceru, opět ožilo v Cannes. Na filmovém festivalu ho na světlo znovu vytáhla herečka americká herečka Susan Sarandon.

Simona Knotkova 18. května 2016

Susan Sarandon se společně se svou hereckou kolegyní z road movie Thelma a Louise Geenou Davis zúčastnila diskuse, ve které se probíralo postavení žen ve filmovém průmyslu. Jedna z otázek smiřovaná na Sarandon zněla, co si myslí o výroku Woodyho Allena, který prohlásil, že nemá žádný dobrý materiál pro film, v němž by se starší žena zamilovala do mladšího muže.

„Nemám nic dobrého, co bych mohla říct o Woodym Allenovi, takže bychom od tohoto tématu měli raději odstoupit. Myslím, že sexuálně zneužil dítě a podle mě to není správné,“ smetla dotaz rázně ze stolu devětašedesátiletá herečka.

Woody Allen na festivalu v Cannes debutoval s novým snímkem Cafe Society. Obvinění ze sexuálního zneužívání adoptivní dcery Dylan Farrow se s ním táhne už od roku 2014, kdy o něm dnes třicetiletá Dylan napsala otevřený dopis do New York Times. Na pravdivosti jejího obvinění trvá také matka, herečka Mia Farrow a bratr Ronan.

„Věřím své sestře. Bylo mi tehdy sice teprve pět let, ale pamatuji si otcovo divné chování, když ji měl poblíž. Uprostřed noci k ní někdy uléhal do postele, nutil ji cucat jeho palec,“ píše mimo jiné ve svém sloupku v The Hollywood Reporter Ronan. Obviňuje v něm také další umělce, kteří s režisérem stále spolupracují.

„Herci včetně těch, které velmi obdivuji, se neustále nechávají obsazovat do jeho filmů. ‚Není to nic osobního,‘ řekl mi jeden z nich. Mou sestru ale vždy velmi bolí, když někdo jako třeba její hrdina Louis C. K. nebo Miley Cyrus pracuje s Woodym Allenem. Osobní je přesné vyjádření toho, jak si to ona nebo jakákoliv jiná sexuálně zneužívaná žena, které nebylo soudem dáno za pravdu, bere.“

Podle dosavadního vyšetřování jsou ale tvrzení Dylan vymyšlená a za vším stojí především Mia Farrow, která se tak mstí bývalému partnerovi. Mladá žena má mít dle šetření také problémy s rozpoznáváním skutečnosti a pouhé fantazie.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu