válkaČeskoslovenskoobjevy

Susan Sarandon a Jessica Lange se prošly New Yorkem a cestou pomáhaly potřebným

Susan Sarandon a Jessica Lange se prošly New Yorkem a cestou pomáhaly potřebným
Zdroj: Profimedia

Na obrazovce jsou rivalky, v reálném životě společně pomáhají potřebným. Fotograf zachytil Susan Sarandon a Jessicu Lange při konání dobrých skutků v ulicích New Yorku.

Simona Knotkova 14. ledna 2021

Susan Sarandon a Jessica Lange si vyšly do ulic Manhattanu a pomáhaly. Fotograf zachytil, jak daly peníze neznámému muži a asistovaly staré ženě s hůlkou a invalidním vozíkem.

Thumbnail # Legendární svár: Bette Davisová a Joan Crawfordová se nesnášely nejenom na plátně, ale i v osobním životě
Mohlo by Vás zajímat:

Legendární svár: Bette Davisová a Joan Crawfordová se nesnášely nejenom na plátně, ale i v osobním životě

Obě herečky se spolu objevily v seriálu Zlá krev, kde ztvárnily Bette Davis a Joan Crawford během natáčení filmu Co se vlastně stalo s Baby Jane? (1962). Příběh se soustřeďuje nejenom na jejich rivalství, které neustávalo ani za kamerou, ale také na sexismus v Hollywoodu.

Na ženské herečky se pohlíží jako na zboží víc než na mužské herce. Po dosáhnutí určitého věku ženy již nejsou považovány za životaschopnou nebo cennou část komunity, a to i přesto, že ony samy mají třeba pocit, že jsou na špici své kariéry. To se netýká jenom Hollywoodu,“ nechala se o své roli slyšet Lange, která propůjčila tvář seriálové Crawford.

Thumbnail # 10 ikonických krásek, které dokonale zosobňovaly styl 30. let
Mohlo by Vás zajímat:

10 ikonických krásek, které dokonale zosobňovaly styl 30. let

Podobně se k tématu vyjádřila také Sarandon, představitelka Bette Davis. Je názoru, že Davis měla paradoxně vlastně štěstí, že nebyla považována za typický symbol krásy.

„Na Bette nikdy nepohlíželi jako na krásku. Od prvního okamžiku, kdy vstoupila do Hollywoodu, slýchala, jak o ní říkali: ‚Kdo by ji chtěl mít ve filmu?‘ Pokoušeli se jí odbarvit vlasy a dělali jí další věci, ale pořád to pro ně byla ta divná žena. Na stranu druhou to mělo výhodu v tom, že byla jako ošklivá považována už v mladším věku. Je jednodušší být herec ve vedlejší roli a pak zestárnout. Myslím, že to samé se stalo i mně,“ uvedla herečka již dříve v rozhovoru.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu