Mirin Dajo se nechal druhými lidmi probodávat, aniž by ho to zranilo.

Mirin Dajo se nechal druhými lidmi probodávat, aniž by ho to zranilo. | zdroj: wikicommons


Superman Miron Dajo: Muž, kterého nešlo zranit, i když ho propichovali ostrými předměty

TÉMATA: paranormální jevy | nadpřirozené schopnosti

user-avatar

Yvonne K.

3. 04. 2018 | 14:00

Mirin Dajo byl zázračným mužem, který svým tělem mátl ctihodné vědce. Nechal se totiž propichovat všemožně ostrými předměty, a přesto zůstal nezraněn. Polykal též sklo a žiletky. Nikomu nešlo na rozum, jak mohl dělat věci, které by jiné vážně zranily a způsobily jim smrt.

Arnold Gerrit Henskes (1912 – 1948), známý pod pseudonymem Mirin Dajo, byl dánský performer. Zprvu se živil jako designér, ale když dosáhl Kristových 33 let, zjistil, že má nezranitelné tělo. Zanechal proto dosavadní práce a přestěhoval se do Amsterdamu, kde si po hospodách vydělával předváděním svých podivuhodných kousků. Nechal si propichovat tělo ostrými předměty.

Později své umění předváděl na pódiu s asistentem, který ho probodával meči a rapíry. Diváci s ohromením pozorovali, jak zbraně procházejí jeho tělem a jakýmsi zázrakem míjejí životně důležité orgány. S probodeným mečem dokázal i chodit a běhat, aniž by prolil krev. Když vytáhl zbraň z těla, stiskl jenom na krátkou chvíli místo vpichu, čímž zastavil krvácení. Mirin Dajo na reklamní fotografii

Vědci však nenalezli jediný náznak možné blamáže. V experimentu se propíchnutý Mirin Dajo nechal zrentgenovat a výsledek byl šokující. Na snímku bylo vidět, že umělcova ledvina i jeho játra jsou naprosto hladce probodeny. Takové zranění dvou silně prokrvených orgánů by normální člověk nemohl přežít. Rána by způsobila okamžité a nezhojitelné krvácení do dutiny břišní a smrt by nastala nejpozději do patnácti minut. Vědecká obec jen nechápavě kroutila hlavou. Nikdo nedokázal jeho schopnosti vysvětlit. Mirin Dajo své schopnosti nechal ověřit odborníky.

Mirin Dajo podstupoval i jiné tvrdé zkoušky – nechal se pálit rozžhavenou žehličkou, polévat vařící vodou a dokonce mu byla údajně dvakrát prostřelena hlava ze vzdálenosti půl metru. Dokládal to dvěma jizvami po střelách – jednu měl uprostřed čela, druhou nad pravým okem.

Svou nezranitelnost si Mirin Dajo vykládal jako dar od Boha, který ho pověřil zvláštní misí. Měl lidi přesvědčit, aby opustili materialistický náhled na svět a uznali, že existuje nad hmotou nějaká vyšší síla. Tvrdil, že slyší hlasy svých strážných andělů, kteří mu radí, co má dělat. Už jako malý chlapec míval zvláštní paranormální zážitky a zkušenosti, ovládal telepatii a uměl léčit druhé. Na rentgenovém snímku, pořízeném 12. května 1948, je vidět jehla, kterou spolkl.

Někteří si mysleli, že se svému umění vyučil u indických fakírů, ale renomovaný iluzionista Ali Bongo prohlásil, že nikdo v celé Indii neumí předvést nic z toho, co dokázal Mirin Dajo.

Přesto tento pozoruhodný muž nakonec skončil jako každý jiný smrtelník – smrtí. Ovšem i ta nebyla obvyklá a je poněkud zahalena tajemstvím. Mirin Dajo totiž na popud svých andělů spolkl 11. května roku 1948 velmi dlouhou ocelovou jehlu. Za dva dny na to si ji nechal chirurgicky z těla odstranit. Během pobytu v nemocnici požadoval na zotavení jen velké množství vody. Na znamení, že je zcela zdráv, se hned po svém propuštění z nemocnice producíroval po městě. O deset dní později upadl do transu. O tři dny později přivolaný lékař konstatoval smrt. Pitva pak prokázala, že Dajo zemřel následkem prasklé aorty, což ale jeho blízké okolí i zmiňovaný lékař popírali.

Na případu je zajímavé i to, že Mirin Dajo měl sice dovoleno své kousky předvádět na veřejnosti, ale měl se zdržet jakéhokoliv komentáře. Tím bu bylo bráněno hlásat své poselství lásky i míru. Dajo byl totiž přesvědčen, že je to právě materialismus, který zapříčiňuje ve světě války a bídu. 

 

user-avatar

Yvonne K.

3. 04. 2018 | 14:00

Zavří­t reklamu