válkaČeskoslovenskoobjevy

Superhrdinové žijí i mezi námi! Tohle je 8 lidí s údajnými nadpřirozenými schopnostmi

Superhrdinové žijí i mezi námi! Tohle je 8 lidí s údajnými nadpřirozenými schopnostmi
Zdroj: collective-evolution.com

Dnešní doba přeje superhrdinům. Superman, Captain America, Hulk, Daredevil nebo Strážci galaxie - ti všichni a mnozí další mají své celovečerní filmy či seriály a diváci je milují. Jedinci, kteří by si nezadali s X-Meny, přitom žijí i mezi námi. Seznamte se s některými z nich.

Simona Knotkova 20. září 2016

Ingo Swann

Jednou z mimořádných schopností, pro níž vědci nemají racionální vysvětlení, je vzdálené sledování. Dovednost podrobně studovaly CIA a NSA ve spojení se stanfordskou univerzitou a našly ji u několika subjektů. Tito lidé byli schopni vidět, co je v oddělené místností či ve vzdálenějších lokacích. Nejpozoruhodnějším účastníkem výzkumu byl však Ingo Swann. Jak uvádí studie publikována v Scientific Explaration, Swann dokázal vidět až prstence okolo Jupitera, o nichž věda dříve neměla tušení.

Uri Keller

Telekineze není jenom sci-fi pojem. Historie si pamatuje množství případů, kdy byli jedinci schopni pohybovat předměty pomocí své mysli. U některých, převážně u dětí, byla také vypozorována schopnost teleportace předmětů. Senzibil Uri Keller své schopnosti demonstroval i v Kapitolu, když během hovoru udělal svůj oblíbený trik – ohnul lžičku. Jedná se pouze o šikovného iluzionistu? Spojitost vědomí s fyzickým světem dnes potvrzují i vědci.

Chulin Sun

Číňanka Chulin Sun ovládá umění Waiqi. Tradiční technika spočívá v ovládnutí energie čchi myslí. Sun díky tomu za pouhých dvacet minut nechala vyrůst rostlinu ze zasazeného semínka. Své schopnosti předváděla na více jak 180 experimentech.

Stephen Wiltshire

O skoro až nadpřirozených schopnostech autistů už bylo napsáno mnohé. Mezi zaznamenanými případy vyniká Stephen Wiltshire. Jeho dovedností je kreslit dopodrobna města. Stačí mu k tomu přitom jen pár sekund pohledu na originál. Vše další pak maluje ze své paměti.

Nina Kulagina

Také soudruzi z východního bloku měli svou senzaci. Nina Kulagina prý ovládala telekinezi a jejím případem se přes dvacet let zabývali sovětští vědci. Fascinováni byli i výzkumníci ze Západu, kteří během konference v roce 1968 zhlédli video, na němž měla Kulagina myslí promítat obrázky na fotografický film.

Wim Hof

Je možné pouhými myšlenkami ovlivňovat svůj imunitní nebo autonomně nervový systém? Wim Hof, přezdíváný též Ledový muž, je toho důkazem. Meditací dokázal udržet běžnou teplotu svého těla, když byl dvě hodiny ponořený v ledové vodě. Mezi jeho další kousky patří výšlap na Mount Everest ve spodním prádle či absolvování maratonu v Namibijské poušti bez kapky vody. Jeho techniky se mohou zájemci naučit v rámci desetitýdenního kurzu.

Buddhističtí mnichové

Při vyjmenovávání lidských superhrdinů nesmíme zapomenout ani na buddhistické mnichy. V 80. letech se jim blíže věnoval harvardský profesor medicíny Herbert Benson, který se společně se svým týmem vydal do himalájských hor. Mnichové zde praktikovali techniku jógy, takzvanou tummo, pomocí níž dokázali zvýšit teplotu na konečkách prstů až o 17 stupňů. Problémy jim nedělalo ani vysušit si mokré oblečení na těle svým vlastním teplem. Mniši z indického Sikkim zase uměli snížit výkon metabolismu na 64 procent.

Daniel Tammet

Dalším význačným autistou je Daniel Tammet. Ten se v roce 2004 postaral o evropský rekord, když v 5 hodinách, 9 minutách a na 22 414 desetinných míst řekl bez chyby Ludolfovo číslo. Tammet svou mysl popisuje jako extrémní obdobu té normální s nadměrně rozvinutou představivostí a s ní spojenými asociacemi.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu