válkaČeskoslovenskoobjevy

Superhrdinové existují i mezi prostými smrtelníky. Konzumují letadla a zastavují mečem kulky!

Superhrdinové existují i mezi prostými smrtelníky. Konzumují letadla a zastavují mečem kulky!
Zdroj: Pexels
+ 1 fotka+ 2 fotky

Že existují superhrdinové jenom ve filmech a komiksech? Vyvedeme vás z omylu! Nikoho, kdo by ze zápěstí uměl vystřelovat pavučinu nebo pouštět z očí smrtící laserový paprsek sice skutečně nenajdeme, zato jsou tu lidé, kteří mají superzrak, superčich a nebo úplně "obyčejnou" superschopnost počítat zapeklité matematické příklady.

Marta Šindlauerová 18. prosince 2020

Nizozemský atlet Wim Hof je známý jako „ledový muž„, protože vydrží extrémně nízké teploty. Sám ledový superhrdina tvrdí, že je to prý díky jeho unikátní dechové technice, kdy se snaží udržet srdeční rytmus v pořád stejném tempu, čímž se zvyšuje hladina adrenalinu. Možnost, že by Wimova technika skutečně mohla regulovat teplotu a tím mu pomáhat chlad bez úhony vydržet, podpořila nedávná odborná studie. Holanďan své tělo otužuje také rekordy: v roce 2011 například absolvoval nejdelší koupel v ledové vodě. Trvala skoro dvě hodiny. V šortkách zase zdolal Mount Everest a v podobných kraťasech také uběhl ve Finsku maraton při teplotě -20 stupňů pod nulou.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Wim Hof (@iceman_hof)

Isao Machii z Japonska má rád bojové umění. Ale není to jen tak ledajaký bojovník. Jeho reflexy jsou tak dokonale rychlé a přesné, že je schopen mečem rozseknout kulku, která na něj míří. Kulka přitom letí rychlostí 158 kilometrů za hodinu!

Malířka Concetta Antico vidí mnohem více barev, než většina lidí. Zatímco běžné lidské oko je schopno rozeznat maximálně jeden milion barev, Concetta vidí barevnou paletu ze skoro milionu barev. Je to způsobeno tetrachomacií – to znamená, že má dvě různé mutace na každém chromozomu X. Ve zrakovém ústrojí má tudíž čtyři čípky místo tří. Přitom se odhaduje, že až polovina evropských žen má takovouto schopnost. Zdaleka ne každá je ale schopna ji zaznamenat nebo se tetrachomacie nerozvine tak, že by byla jasně patrná.

Thumbnail # Superhrdinové žijí i mezi námi! Tohle je 8 lidí s údajnými nadpřirozenými schopnostmi
Mohlo by Vás zajímat:

Superhrdinové žijí i mezi námi! Tohle je 8 lidí s údajnými nadpřirozenými schopnostmi

Herečka Marilu Henner, známá ze sitcomu Taxi, má neobvyklé nadání – pamatuje si všechno s dokonalou přesností, což se odborně označuje jako hyperthymésie. Je to onemocnění, které způsobuje mnohem častější obsesivní nutkání se zaobírat svými vlastními vzpomínkami. Což samo o sobě vytváří mnohem účinnější bázi pro dokonalé zapamatování nesčetného množství okamžiků a informací.

Michel Lotito dokázal sníst cokoli. Bicykly, televize, postele, lyže, nákupní vozíky nebo lustry. Svůj nejlepší kousek předvedl v roce 1980, kdy úspěšně zkonzumoval letadlo Cessa 150, pojídání této „delikatesy“ mu trvalo dva roky. Lékaři se domnívali, že měl vzácnou nemoc psychologického rázu zvanou „pica“, která souvisela s touhou po konzumaci neživých předmětů. Odolná střeva mu v tom velmi pomohla, takže se ani nijak nezranil. Zemřel v roce 2007 a odhaduje se, že během svého života snědl přes devět tun kovu.

Thumbnail # Superman Miron Dajo: Muž, kterého nešlo zranit, i když ho propichovali ostrými předměty
Mohlo by Vás zajímat:

Superman Miron Dajo: Muž, kterého nešlo zranit, i když ho propichovali ostrými předměty

Mozek Scotta Flansburga je unikátní. Při matematických výpočtech pracuje na tak rychlé obrátky, že například ke každému číslu dokáže přičíst jeho ekvivalent a tak to dělat vlastně až donekonečna. Zvládne to přitom o několik vteřin rychleji než někdo, kdo k tomu používá kalkulačku! A když mu řeknete svoje datum narození, dovede Scott levou zadní určit, v jakém dni týdne to bylo.

Joy Milne ze Skotska byla v minulém životě možná psem, kdo ví. Psi dokáží vycítit nemoci, a Joy to dokáže také – konkrétně pak Parkinsonovu chorobu. A to ještě předtím, než byla postižené osobě tato nemoc diagnostikována. Joyina schopnost byla oficiálně potvrzena vědci z edinburské univerzity, kdy uspěla v 11 testech ze 12. Každá nemoc má svoje vlastní molekulární složení, které pak vytváří specifické zápachy, takže má Joy opravdový superčich.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu