válkaČeskoslovenskoobjevy

Super trik jak zhubnout! Jezte v zrcadlových talířích

Jednou z nejčastějších dietních chyb jsou příliš velké porce. Chytré talíře z britského Studio Playfool vás před tím ochrání zrcadlovým designem.

Simona Knotkova 5. října 2017

„V blízké budoucnosti si klimatické změny vyberou svou daň i na globální produkci jídla. Pro budoucnost s nedostatkem jídla bychom měli zadaptovat naše dnešní zvyky a životní styl,“ říkají designéři z londýnského Studio Playfull Saki Maruyama a Daniel Coppen. I když je původní myšlenka ušlechtilejší, samozřejmě jejich nádobí pomáhá i lidem s nadváhou.

Jídelní set Half/Full (Poloplný) obsahuje dva talíře se zrcadlem, poloviční misku, poloviční kelímek a příbory. Zrcadlový efekt způsobuje vizuální iluzi, že strávník jí víc, než má ve skutečnosti na talíři. Podle studie z Tokijské univerzity může zrakový vjem skutečně ovlivnit naše potěšení z jídla.

„Další studie ukázala, že stravování před zrcadlem zvyšuje uvědomování si naší vlastní osoby, a tím způsobuje, že jíme méně. I když celý koncept musí být ještě oficiálně testován, věříme, že Half/Full má potenciál změnit naše stravovací návyky k lepšímu,“ tvrdí tvůrci.

Další články

Zavří­t reklamu