válkaČeskoslovenskoobjevy

Styloví samurajové čistí v Japonsku ulice

+ 3 fotky+ 4 fotky

Skupina Gomi Hiroi Samurai je v Japonsku velmi populární. Jsou to samurajové v tradičních oblecích doplněných klobouky, kteří svými ostrými katanami napichují odpadky v ulicích a ještě z toho dělají skvělou show.

Tomáš Chalupa 20. června 2018

Tito moderní samurajové mají svůj původ v Kjótu, kde byli součástí většího uskupení zvaného Ičidai Jidaigumi. Skupina zabývající se historickým šermem, ovšem v japonském podání, má mnoho odnoží po celém Japonsku a jednou z nich jsou i Gomi Hiroi Samurai, kteří své umění zasvětili vyššímu poslání, a tím je zbavení ulic odpadků.

Turisté i kolemjdoucí místní jsou z jejich vystoupení samozřejmě unešení. Show je totiž parádní podívaná, která navíc inspiruje. Přece jenom nechcete házet na zem smetí, když vidíte, jací sympaťáci je pak sbírají.

Ostatně každý z performerů, který nabodne na svou katanu nějaký odpadek, u toho zvolá „Kdo to udělal?“ nebo „Potrestejte ty bez morálky!“ Takže uklízejí a zároveň vyzývají k tomu, aby lidé neodhazovali na zem, co je napadne. Podobné skupiny by se u nás jistě setkaly nejen s velkým ohlasem, ale také by měly spoustu práce. Při pohledu na české ulice musí cizinec dojít zákonitě k závěru, že odhazování věcí na zem je naším národním sportem. V Japonsku je sportovní disciplínou zas jejich úklid. Inu, jiný kraj, jiné mravy.

Další články

Zavří­t reklamu