válkaČeskoslovenskoobjevy

Studio nemělo na Forresta Gumpa dostatek peněz. Část musel platit sám Tom Hanks

Studio nemělo na Forresta Gumpa dostatek peněz. Část musel platit sám Tom Hanks
Zdroj: Profimedia

Forrest Gump je v československé databázi filmů ČSFD na prvním místě v oblíbenosti. Jen málo nadšených diváků asi ví, že některé z legendárních scén kvůli nedostatku financí málem nevznikly.

Simona Knotkova 18. června 2021

Forrest Gump režiséra Roberta Zemeckise vstoupil do kin v roce 1994 a ihned po svém uvedení se stal legendou, která se pravidelně objevuje v seznamech nejlepších filmů všech dob. Snímek o životních příhodách jednoho (ne)obyčejného muže si vysloužil množství ocenění a do dnešních dnů si na tržbách vydělal přes 683 milionů dolarů. Právě peníze přitom byly kamenem úrazu, kvůli kterému některé scény, včetně té slavné s během, málem nevznikly. Studio Paramount mělo omezený rozpočet 55 milionů dolarů, který nemohlo přesáhnout. Do vlastních úspor musel dokonce sáhnout Zemeckis a hlavní hvězda příběhu Tom Hanks. Čtyřiašedesátiletý herec se o tom rozpovídal v podcastu In Depth With Graham Bensinger.

Thumbnail # 21 faktů, které jste (možná) nevěděli o filmu Forrest Gump
Mohlo by Vás zajímat:

21 faktů, které jste (možná) nevěděli o filmu Forrest Gump

Řekl mi (Robert Zemeckis, pozn.red.), kolik bude ten běh stát dolarů. A nebylo to málo. Domluvili jsme se, že si tu částku rozdělíme a dáme ji Paramountu s podmínkou, že Paramount nám pak dá o něco větší podíl ze zisků. ‚Báječné, skvělé,‘ řeklo nám na to studio. Takže to bylo výhodné i pro nás. Pak přišel problém s další scénou. Řekli nám: ‚Počasí je takové, že to nedokážeme pokrýt s pojistkou, takže to chlapi nemůžete točit.‘ S Bobem jsem jim řekli: ‚Pokryjeme tu pojistku.‘ A tak jsme to udělali,“ sdělil v rozhovoru s americkým novinářem.

Překážky během natáčení se objevily i na místech, kde by to filmový fanoušek asi nečekal – v Hanksově hraní.

Bob za mnou přišel a řekl mi: ‚Podívej, vím, o co se snažíš. Vím, jak jsi nervózní a jak rozpačité to může být, než se dostaneme do tempa. Nepoužijeme ale žádný záběr z prvních třech dnů, protože si nemyslím, že to máš v sobě. Ještě jsi tu postavu správně neuchopil.‘ Odpověděl jsem mu: ‚Neuchopil, neuchopil, máš úplnou pravdu.‘ Řekl mi na to, ať se nesnažím tak urputně. A od toho okamžiku to do sebe všechno zapadlo,“ okomentoval herec počáteční nesnáze.

Připomeňme, že dvojnásobný držitel Oscara se naposledy objevil ve válečném dramatu Greyhound, vysílaném prostřednictvím Apple TV.

Další články

Zavří­t reklamu