válkaČeskoslovenskoobjevy

Studenti museli mít na hlavách krabice, aby neopisovali

Studenti museli mít na hlavách krabice, aby neopisovali
Zdroj: odditycentral.com

Sociální sítě obletěl kontroverzní snímek z mexické školy. Studenti na něm mají na hlavách krabice, aby od spolužáků neopisovali.

Simona Knotkova 9. září 2019

Jak dosáhnout toho, že studenti během testu nebudou podvádět a nikdo nebude opisovat od svého spolužáka? Učitel z vysoké školy v mexickém statě Tlaxcala Luis Juárez Texis se rozhodl pro metodu, která na sociálních sítích vzbudila vlnu nevole i pozitivní kritiky. Své svěřence nechal navléknout do krabic s otvorem, které jim znemožňují periferní vidění. Poté, co snímek obletěl internet, vystoupili proti praktikám učitele rodiče dětí. Po autoritách nežádají nic menšího než okamžitý vyhazov Texise.

„Veřejně odsuzujeme tento akt potupy, fyzického, emocionálního a psychologického násilí, jemuž studenti musí na fotografii čelit. Toto je způsob, jak Luis Juárez Texis zachází se svými studenty a ponižuje je. Jako rodiče, kterým leží na srdci akademická výuka našich dětí, žádáme federální a statní vzdělávací autority a instituce, které se starají o práva mladých lidí, aby ihned zasáhly a Texise nechaly propustit. Doufáme, že podobný druh násilí vůči mládeži z Tlaxcaly nebude přehlížen a autority zakročí proti ponižování, k němuž dochází v prostoru vyhrazeném učení,“ píšou v rozsáhlém příspěvku na Facebooku.

Jak to už ale bývá, našli se i tací, kteří metody mexického lektora oceňují. „Vynikající práce, pane učiteli. Nikomu to neuškodí. Rodiče by se měli spíše starat o to, jak jejich děti studují, než o nějaké krabice, které jsou pro všechny skvělou lekcí,“ nechal se ve svém komentáři slyšet například jeden z uživatelů sociální sítě.

Sám Texis se proti nařčením z šikany brání a tvrdí, že s krabicemi souhlasili i samotní studenti. Není to poprvé, co médii po celém světě obletěla zpráva o kontroverzní protiopisovací technice. V roce 2013 se stal virálem pro změnu snímek z Thajska, který zobrazuje studenty s bizarními papírovými helmami na hlavě.

Obě dvě fotografie si prohlédněte v naší galerii.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu