válkaČeskoslovenskoobjevy

Studenti a soukromá firma postavili nejrychlejší elektromobil světa

Studenti a soukromá firma postavili nejrychlejší elektromobil světa
Zdroj: dailymail.co.uk
+ 3 fotky+ 4 fotky

Firma Venturi Automobiles a studenti z univerzity v Ohiu postavili superrychlý elektromobil VBB-3. Má výkon 3000 koňských sil a dosahuje rychlosti 598km/h.

Tomáš Chalupa 10. února 2016

Společný tým studentů a inženýrů hodlá už v létě pokořit světový rychlostní rekord pro elektromobily. Jejich raketa na kolech zrychlí z 0 na 100 km za dvě vteřiny. Pro srovnání Model S v úpravě Insane má zrychlení z 0 na 100 za 3,2 vteřiny. VBB-3 má ve svém dvanáct metrů dlouhém trupu 2000 baterií uspořádaných do několika velkých bloků.

Venturi se snaží vyvinout také formuli pro závody Formule E, což jsou závody elektromobilních monopostů. „Zkušenosti, které získáváme při konstrukci VBB-3, najdou dobré uplatnění při stavbě závodní formule,“ říká hlavní inženýr Delphine Biscaye. O znalosti firmy má zájem také NASA, protože konstruktéři pokročili velmi daleko ve znalosti efektivního využívání elektrické energie. Jestli budou úspěšní, ukáží právě až ostré testy naplánované na letošní léto. Pokud se podaří pokořit rychlostní rekord, který mimochodem drží předchozí model této firmy, bude to znamenat velký pokrok při konstrukci elektromobilů.

Další články

Zavří­t reklamu