válkaČeskoslovenskoobjevy

Student vymyslel v 50. letech zubní pastu s příchutí whisky a slavil s ní úspěch

Student vymyslel v 50. letech zubní pastu s příchutí whisky a slavil s ní úspěch
Zdroj: vintage-everyday.com
+ 3 fotky+ 4 fotky

Don Poynter byl talentovaný student, který za svůj život nechal patentovat nejméně 100 různých patentů a výrobků. Do historie se zapsalo mnoho z nich a mezi nimi i unikátní zubní pasta na bázi whisky.

Tomáš Chalupa 20. května 2020

V roce 1954 si Don Poynter, tehdy ještě student univerzity, založil společnost Poyneter International a vzal si u banky 10 000 dolarů. Vždy půl roku pobýval v Číně, kde už tehdy cítil potenciál levné práce, a zahájil zde výrobu mnoha svých patnetů, které v průběhu času zaregistroval.

Poynter vymyslel spoustu skvělých věcí. Například basketbalovou obruč na víku od odpadkového koše nebo speciální miniaturní přehrávač se 39 populárními songy. Velký zájem vzbudila ale zejména jeho pasta s příchutí whisky. Právě na její sériovou výrobu si vzal u banky onu půjčku.

Vyráběl jí hned ve dvou příchutích – bourbon a klasická skotská whisky. Podle informací na obalu pasta obsahovala 3 % alkoholu, takže už při čištění zubů se člověk mohl dostat do nálady. Právě touto skutečností se pasta stala populární, a to dokonce natolik, že jejího vynálezce dal magazín LIFE na titulní stranu svého čísla.

Poynter s touto pastou slavil velké obchodní úspěchy, ovšem jeho myšlenku začali kopírovat i různí další výrobci, takže v 60. letech výrobu své zubní pasty ukončil.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu