válkaČeskoslovenskoobjevy

Strhující video: Ukrajinský taneční génius Sergej Polunin tančí na hymnu gayů Take Me To Church

+ 4 fotky+ 5 fotek

Hit irského zpěváka Hoziera, nominovaný na cenu Grammy, dostal novou vizuální podobu. V něm namísto líbajících se gayů pronásledovaných náboženskými fanatiky vystupuje pouze jeden muž – potetovaný Ukrajinec Sergej Polunin, jenž je považován za nejlepšího tanečníka současnosti.

blondie 14. února 2015

I přes svou pověst „zlého chlapce“ je pětadvacetiletý Sergej Polunin ve světě obdivovanou celebritou díky svému mimořádnému tanečnímu umění. To jej staví na roveň takovým baletním mistrům, jako svého času byli Rudolf Nurejev nebo Michail Baryšnikov.

Potetovaný ukrajinský tanečník Sergej Polunin (1989)

Potetovaný ukrajinský tanečník Sergej Polunin (1989)

Polunin se narodil se na Ukrajině, ale již ve 13 letech přicestoval do Británie a v devatenácti se stal nejmladším sólistou v londýnském Královském divadle, kde dostával role, o kterých si jeho starší kolegové mohli nechat jen zdát. V Londýně si užíval nejen slávy, ale i všeho dalšího, co život celebrity s sebou přináší, včetně divokých večírků, alkoholu a drog. V roce 2012 však šokoval taneční svět, když oznámil, že s tancem končí, protože se chce věnovat herectví. Nakonec se ale přesunul do Ruska, kde dál tančí na třech divadelních scénách.

Nedávno s ním významný americký fotograf David LaChapelle natočil čtyřminutové video na kontroverzní, leč velmi úspěšnou píseň irského zpěváka Hoziera Take Me To Church. V prázdném bílém sále připomínajícím kostel kdesi uprostřed lesa předvádí tanečník emoční boj s temnými démony, což kontrastuje se slunečními paprsky, jež proudí lomenými okny dovnitř a dodávají celé scéně mystickou atmosféru. Téměř nahý Polunin, jehož tělo obepínají jen tenké punčocháče tělové barvy a zdobí výrazné tetování, roztáčí úchvatné piruety a skáče do neskutečných výšek, přičemž nepůsobí nijak zženštile, ale naopak mužně a sexy. Nezbývá než dodat, že když se spojí tři různé talenty, vznikne z toho neobyčejně působivé dílo.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu